Egzotyczna Laguna, jaskinie 5D+ i kąpiele słoneczne nawet zimą. Tak będzie w nowym polskim parku rozrywki

W Gdańsku powstaje nowy park rozrywki. Jego główną atrakcją ma być oceanarium z fauną i florą Ameryki Południowej. Poza tym będzie można zażywać całorocznych kąpieli słonecznych i odwiedzić interaktywne jaskinie.

Park rozrywki Nautilus powstanie tuż przy stadionie Energa Gdańsk. Za jego realizację odpowiada firma PFI Future, ta sama, która wybudowała słynne Afrykarium we Wrocławiu i które stało się jedną z największych atrakcji miasta. Można się więc spodziewać, że nowy obiekt w Gdańsku również przyciągnie tłumy.

Odwiedzający będą mogli zajrzeć do oceanarium pełnego rozmaitych gatunków ryb i innych morskich stworzeń. Odtworzone zostaną też najbardziej charakterystyczne obszary Ameryki Południowej: amazońska dżungla, las namorzynowy, ujęcie Rio de La Plata oraz Przylądek Horn. Zobaczymy tam dziesiątki roślin i zwierząt, które pochodzą z tego kontynentu. Dużą atrakcją będzie możliwość uczestniczenia wraz z opiekunami w karmieniu pingwinów, płaszczek i egzotycznych ptaków.

Częścią projektu będzie Fundacja Nautilus Gdańsk, która zajmie się ochroną ginących gatunków.

W sieci wciąż pojawiają się nowe wizualizacje i filmy prezentujące wnętrze parku. Niedawno powstał krótki klip w wersji angielskiej, a poniżej możecie obejrzeć pełne wideo w języku polskim:

 

Oceanarium nie będzie jedyną rozrywką. Kolejną dawkę atrakcji mają zapewnić interaktywne jaskinie 5D+, które przeniosą w świat wirtualnej rzeczywistości. Przybliżą zjawiska przyrodnicze, astronomiczne i biologiczne, dzięki czemu będziemy mogli poznać tajemnice i prawa rządzące światem nauki.

Nie zabraknie też strefy relaksu idealnej na odpoczynek po całodziennym zwiedzaniu. Powstanie Egzotyczna Laguna, w której będzie można zażywać kąpieli wodnych i słonecznych przez cały rok, niezależnie od pogody. Do dyspozycji gości będą: baseny, plaża i leżaki, a wszystko w otoczeniu lasu tropikalnego. Uzupełnieniem tej strefy mają być sale fitness oraz saunarium. Z kolei apetyt zaspokoimy w przestrzeni gastronomicznej, w której restauracje będą serwować m.in. potrawy typowe dla Ameryki Południowej.

Według planu budowa Nautilusa ma rozpocząć się jesienią tego roku i potrwać do 2022. Koszt inwestycji to około 0,5 miliarda złotych.

Majówka w domu? Znajdź namiastkę egzotycznych wakacji w swoim mieście [TESTUJEMY AQUAPARKI]

To też cię zainteresuje: W Polsce powstaje nowy park rozrywki. Będzie jednym z największych w Europie [ZDJĘCIA]

Szczecin chce mieć jeden z najlepszych aquaparków w Europie. Poczujecie się jak Małysz i wykąpiecie w piwie

Więcej o: