Zmiany na Lotnisku Chopina. Zamiast tanich lotów do Paryża, będą loty do Singapuru

Lotnisko Chopina ogłosiło nową siatkę połączeń na lato. W rozkładzie lotów znalazło się osiem nowych połączeń, w tym bezpośredni lot do Singapuru. Znikną jednak rejsy do Paryża realizowane przez Wizz Aira.

Na nowej liście połączeń, obowiązującej od 25 marca, znalazły się 122 regularne trasy. W okresie od marca do lipca tego roku pojawi się osiem nowych połączeń: do i z Bordeaux realizowane przez tanie linie Wizz Air, a także Norymbergi (Niemcy), Kowna (Litwa), Skopje (Macedonia), Hanoweru (Niemcy), Zaporoża (Ukraina), Singapuru i Dubrownika (Chorwacja), które będzie obsługiwał LOT.

Pasażerom z pewnością spodoba się pomysł uruchomienia lotów do Dubrownika. Chorwacja jest popularnym kierunkiem wśród polskich turystów, a do tej pory nie cieszyła się dużym zainteresowaniem przewoźników. Początkowo połączenia do tego miasta mają być realizowane sezonowo, ale przedstawiciele lotniska zapewniają, że jeśli kierunek będzie zyskiwał na popularności, może zostać w ofercie na stałe.

Każdy samolot, którym latasz jest dziurawy. Dlaczego tak jest?

Ciekawą nowością są bezpośrednie loty do Singapuru, które poszerzają ofertę podróży z Lotniska Chopina do Azji Południowo-Wschodniej. Pojawią się już w maju i będą realizowane przez LOT. - Bardzo cieszymy się z tego połączenia, które doskonale wpisuje się w strategię rozwoju naszego lotniska - mówi Hubert Wojciechowski, Dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina. - Dzięki dogodnym przesiadkom wciąż zwiększamy naszą wartość jako ważny węzeł komunikacyjny, łącznik między Wschodem a Zachodem.

Niezadowoleni mogą być natomiast podróżni, którzy często korzystali z połączeń obsługiwanych przez Wizz Aira. Węgierskie linie zrezygnowały z lotów do Bristolu, Glasgow, Aberdeen oraz na lotnisko Paryż-Beauvais. Lotnisko Chopina rozmawia jednak o tych kierunkach z innymi przewoźnikami.

Z rozkładu znikną też połączenia do Madrytu realizowane przez Norwegian oraz obsługiwane przez Eurowings loty do Dusseldorfu. Nadal będzie jednak można polecieć do tych miast z LOT-em. 

W letniej ofercie warszawskiego portu lotniczego pojawi się też 77 kierunków czarterowych, w tym 9 nowych: Djerba (Tunezja), Limnos (Grecja), Gazipasa (Turcja), Konstanca (Rumunia), Monastyr (Tunezja), Ochryda (Macedonia), Piza (Włochy), Reus i Sewilla (oba w Hiszpanii).

To też może cię zainteresować: Wizz Air otwiera aż 70 nowych połączeń. W ofercie z polskich lotnisk wakacyjne szlagiery i nowości

Bilet lotniczy możesz kupić nawet ponad 70 proc. taniej. Wystarczy, że będziesz omijać konkretne dni tygodnia

Więcej o: