Wieści z Targów TT Warsaw

W sobotę 26 września zakończyły się XII Międzynarodowe Targi Turystyczne "TT Warsaw Tour & Travel" 2004. W czwartek i piątek odwiedzali je ludzie z branży, a w sobotę tłumy miłośników podróży małych i dużych.

Węgier człowiekiem turystycznym

Rozstrzygnięto konkurs na najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko. I miejsce i nagrodę Homoturisticus zdobyło Narodowe Przedstawicielstwo Turystyki Węgierskiej, kraj partnerski tegorocznych targów. Drugie było Miasto Stołeczne Warszawa, a trzecia Oasis Tours Sp. z o.o.

Wyróżniono: Latvian Tourism Development Agency, CzechTourism, Lithuanian Tourism Fund, Powiat Gnieźnieński Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej.

Globus dla Tychów

W czwartek na inauguracji Międzynarodowych Targów turystycznych TT Warsaw rozdano nagrody branżowe. Kryształowy globus w konkursie Fair Play Turystyki (organizatorzy - Polska Izba Turystyki i MT Polska) otrzymała Nadwiślańska Agencja Turystyczna z siedzibą w Tychach. Prowadzi 16 ośrodków wczasowych od Bałtyku po Tatry z 2,5 tys. miejsc noclegowych.

Dyplomy dla najlepszych

23 certyfikaty dla najlepszych tegorocznych produktów turystycznych rozdała na tych samych targach Polska Organizacja Turystyczna. Pełna lista laureatów w internecie: http://www.pot.gov.pl/news.asp?news=200409142004101404nm10.htm&grp=nm