"Polski Manchester" uznano za jedno z najlepszych miast. I nie chodzi o Kraków, Gdańsk czy Warszawę

Brytyjski The Independent uznał polskie miasto za jedno z najbardziej interesujących do odwiedzenia, o którym zagraniczni turyści "najprawdopodobniej nie mieli pojęcia". Które miejsce zostało wyróżnione?

The Independent w rubryce "W 48 godzin po" poleca najlepsze miejsca na świecie, do których warto się wybrać na weekend. Wśród takich miast jak Dublin, Hawana, Nowy Jork czy Belgrad pojawiło się polskie miasto, o którym, według The Independent, mało kto słyszał, a zasługuje na szczególną uwagę. Chodzi o... Łódź.

Zagraniczne podróże. Jak porozumieć się nie znając języka?

Polski Manchester

The Independent zwraca uwagę, że Łódź przeszła niesamowitą metamorfozę i z szarego niegdyś miasta przemieniła się w miejsce zachwycające nowym blaskiem, który przyciąga nie tylko turystów, ale przede wszystkim inwestorów. A to z kolei powinno cieszyć tych pierwszych.

Łódź przyciąga więcej inwestorów, niż turystów, a dzięki temu loty i stawki hotelowe w weekend są dużo niższe. To prawdziwa okazja

- czytamy w The Independent.

 

Poza atrakcyjnymi cenami brytyjski dziennik zachwyca się łódźką architekturą i zaadaptowaniem starych fabryk na nowoczesne powierzchnie użytkowe.

Opuszczone budynki pokrywają murale, a dawne fabryki tekstylne zmieniły się w hotele, butiki, restauracje i bary na świeżym powietrzu

- opisuje gazeta.

 

Łódź, ze swoją zabudową i możliwościami, została porównana do Manchesteru. Słynnej angielskiej metropolii robotniczej.

Co zobaczyć w Łodzi?

Według The Independent, będąc w Łodzi, koniecznie trzeba odwiedzić Aleję Gwiazd, zobaczyć XIX-w. Park Źródliska i przespacerować się Piotrkowską. Dziennik zachęca też do wizyty w Pałacu Izraela Poznańskiego i zobaczenia wystaw w jednym z kilku łódzkich muzeów m.in w Muzeum Sztuki albo Muzeum Pałac Herbsta.

 

A wy jakie atrakcje polecacie w Łodzi? Piszcie w komentarzach!

 

To cię zainteresuje:

Sprawdź się w QUIZIE: Zaznaczyliśmy miejscowości na mapie Polski. Wiesz, które? Wasza średnia 13/16

Więcej o: