"Polski Manchester" uznano za jedno z najlepszych miast. I nie chodzi o Kraków, Gdańsk czy Warszawę

Brytyjski The Independent uznał polskie miasto za jedno z najbardziej interesujących do odwiedzenia, o którym zagraniczni turyści "najprawdopodobniej nie mieli pojęcia". Które miejsce zostało wyróżnione?

The Independent w rubryce "W 48 godzin po" poleca najlepsze miejsca na świecie, do których warto się wybrać na weekend. Wśród takich miast jak Dublin, Hawana, Nowy Jork czy Belgrad pojawiło się polskie miasto, o którym, według The Independent, mało kto słyszał, a zasługuje na szczególną uwagę. Chodzi o... Łódź.

Zagraniczne podróże. Jak porozumieć się nie znając języka?

Polski Manchester

The Independent zwraca uwagę, że Łódź przeszła niesamowitą metamorfozę i z szarego niegdyś miasta przemieniła się w miejsce zachwycające nowym blaskiem, który przyciąga nie tylko turystów, ale przede wszystkim inwestorów. A to z kolei powinno cieszyć tych pierwszych.

Łódź przyciąga więcej inwestorów, niż turystów, a dzięki temu loty i stawki hotelowe w weekend są dużo niższe. To prawdziwa okazja

- czytamy w The Independent.

Poza atrakcyjnymi cenami brytyjski dziennik zachwyca się łódźką architekturą i zaadaptowaniem starych fabryk na nowoczesne powierzchnie użytkowe.

Opuszczone budynki pokrywają murale, a dawne fabryki tekstylne zmieniły się w hotele, butiki, restauracje i bary na świeżym powietrzu

- opisuje gazeta.

Łódź, ze swoją zabudową i możliwościami, została porównana do Manchesteru. Słynnej angielskiej metropolii robotniczej.

Co zobaczyć w Łodzi?

Według The Independent, będąc w Łodzi, koniecznie trzeba odwiedzić Aleję Gwiazd, zobaczyć XIX-w. Park Źródliska i przespacerować się Piotrkowską. Dziennik zachęca też do wizyty w Pałacu Izraela Poznańskiego i zobaczenia wystaw w jednym z kilku łódzkich muzeów m.in w Muzeum Sztuki albo Muzeum Pałac Herbsta.

A wy jakie atrakcje polecacie w Łodzi? Piszcie w komentarzach!

To cię zainteresuje:

Sprawdź się w QUIZIE: Zaznaczyliśmy miejscowości na mapie Polski. Wiesz, które? Wasza średnia 13/16

Komentarze (12)
"Polski Manchester" uznano za jedno z najlepszych miast. I nie chodzi o Kraków, Gdańsk czy Warszawę
Zaloguj się
 • przechrztaimason

  Oceniono 14 razy 12

  Stwierdzenie, że stawki w hotelach i lokalach wszelkich są niższe to małe niedomowienie. W porównaniu z Krakowem, Warszawą czy Gdańskiem jest półdarmo.

 • wessna

  Oceniono 6 razy 4

  Łódź to piękne miasto obskurne z pozoru kamienice zachwycają fasadami z pięknymi płaskorzeźbami. Piotrkowska, Kościuszki, Gdańska zadzierasz głowę do góry i podziwiasz eklektyczny styl łódzkich zabudowań. I dużo by jeszcze pisać... piękne miasto gdzie nawet wrzuty na wrogie sobie kluby piłkarskie mają filozoficzny podtekst np. No. ŁKS nie zna się na ortografii:) zapraszamy!!

 • hrubygazda

  Oceniono 5 razy 3

  ' dzięki temu loty i stawki hotelowe w weekend są dużo niższe. To prawdziwa okazja' szczególnie te tanie loty do Łodzi to prawdziwa okazja. Wybór lotów wręcz poraża

 • zwyklaosoba

  Oceniono 7 razy 3

  Mnie bardziej fascynują Rzgów (XIV w.), Tuszyn (XIV w.), Zgierz (XIII w.) - takie małe podłódzkie mieściny, które były już kilkaset lat temu były miastami.

 • jasio1231

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedys, tyz po wyzwoleniu (po II WS a nie tej Jaruzelskiej) do nas, a mieszkalismy w miescie Lodzi przyszedl list zaadresowany : Oc, ul. 11-go Listopada .........

 • wojteksta

  Oceniono 2 razy 0

  No byłem w weekend majowy 2017 i doopa. Muzea zamknięte, pan portier powiedział "idźcie sobie na pochód". Piotrkowska piękna od fasady, ale wejdźcie w bramy, podwórka. Ul. Zachodnia - można nadal kręcić "Ziemię obiecaną" albo film o końcu II WŚ.

 • true_lysander

  Oceniono 1 raz -1

  Będą Łowić Skóry... turystów.

 • wuetend

  Oceniono 12 razy -6

  "Łódź przyciąga więcej inwestorów, niż turystów, a dzięki temu loty i stawki hotelowe w weekend są dużo niższe. To prawdziwa okazja"

  Serio taka jest właśnie zależność?

  A w Łodzi i tak najlepsze są pyskówki na murach kiboli RTS vs. ŁKS, ale zagraniczny turysta musiałby wynająć tłumacza. Może to być ciekawa nisza ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX