Kawiarenka Snu - to pierwsze takie miejsce w Polsce. Zamiast małej czarnej krótka drzemka w powietrzu

W sercu Wrocławia powstała pierwsza w Polsce Kawiarenka Snu, w której, podczas 20-minutowej drzemki w specjalnej chuście, będziemy mogli się zrelaksować, ukoić nerwy i naładować baterie na cały dzień.

12 marca, w Światowy Dzień Drzemki w Pracy, została otwarta Kawiarenka Snu - Vinci Power Nap. To pierwsze tego typu miejsce w Polsce. Pomysłodawczynią nietypowej kawiarni jest Magdalena Filcek. Inspiracją  była... potrzeba snu spowodowana jego niedoborem.

Pomysł na jej stworzenie jest odpowiedzią na potrzeby dzisiejszego społeczeństwa. Ładujemy telefony, ładujemy samochody, a zapominamy o nas. Nie mamy wtyczki, za pomocą której możemy się naładować. Jedyną możliwością odzyskania energii i zregenerowania się jest sen.

- mówi Magdalena Filcek.

Właśnie z myślą o takich osobach, które ciągle są niewyspane, nie mają czasu na chwilę relaksu i czują się przemęczone, powstała Kawiarenka Snu. Czego możemy się spodziewać na miejscu?

Zanurkował w wodach koło Bali, a tam... morze śmieci

Kołysanka dla zmysłów

Kawiarenka Snu, zlokalizowana w samym centrum Wrocławia, na ulicy Sukiennice 1/2/5, mieści się w kamienicy na drugim piętrze. W środku czeka na nas Pokój Drzemek. Jest to specjalna strefa relaksu przeznaczona wyłącznie do odpoczynku i ukojenia zmęczonych zmysłów.

Sprawdź:  Pobudka! O tych porach dnia unikaj drzemki jak ognia. Chyba, że chcesz być jeszcze bardziej zmęczona

W pomieszczeniu możemy poczuć się jak na prawdziwej leśnej polance, która "pieści" nasze zmysły. Wszystko dzięki wystrojowi, zapachowi, relaksacyjnej muzyce oraz specjalnie nawilżonemu i dotlenionemu powietrzu. Nie zapomniano też o dotyku. Dlatego w Kawiarence Snu, zamiast podłogi, znajduje się sztuczna trawa, po której chodzi się boso.

Sama drzemka odbywa się w specjalnie do tego przygotowanych, zwisających z sufitu chustach.

Wisimy w nich i to poczucie powoduje, że jesteśmy ukojeni, czujemy się utuleni. Wszystkie te elementy sprawiają, że łatwiej wchodzimy w stan relaksu, szybko udaje nam się zasnąć i wychodzimy stąd w stanie błogości.

- tłumaczy Magdalena Filcek.

Wystarczy 20 minut

Drzemki trwają tutaj po 20 minut. Dlaczego tylko tyle? Bo, jak przekonuje właścicielka kawiarni, taka długość jest najefektywniejsza i najlepiej regeneruje nasz organizm. Mało tego. - Taka 20-minutowa drzemka poprawia zdrowie, ułatwia koncentrację, obniża poziom stresu i odświeża umysł - dodaje Filcek.

Dla kogo?

Z oferty wrocławskiej Kawiarenki Snu mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Jedna sesja, której czas trwania to ok. 50 minut, kosztuje 90 złotych. Pierwsze wejście jest promocyjne. Koszt to 55 zł.

Żeby odwiedzić kawiarenkę i uciąć sobie drzemkę, najpierw trzeba zarezerwować miejsce w grafiku. Więcej informacji na temat Kawiarenki Snu - Vinci Power Nap znajdziecie na oficjalnej stornie kawiarni i na Facebooku.

To cię zainteresuje:

Sprawdź się w QUIZIE: Zaznaczyliśmy miejscowości na mapie Polski. Wiesz, które? Wasza średnia 13/16

Więcej o: