Szczecin chce mieć jeden z najlepszych aquaparków w Europie. Poczujecie się jak Małysz i wykąpiecie w piwie

Nowoczesny, pełen atrakcji dla dzieci i dorosłych, ze zjeżdżalnią-skocznią i łaźniami piwnymi. Taki ma być aquapark Fabryka Wody, nowa atrakcja Szczecina.

- To przemyślany i kompleksowy projekt. Fabryka Wody ma być jednym z najbardziej atrakcyjnych aquaparków w Europie, bardzo nowoczesnym - tak nowe centrum rozrywki w Szczecinie opisywał prezydent miasta, Piotr Krzystek, na konferencji prasowej poświęconej inwestycji.

Szczeciński aquapark ma stanąć w miejscu po kąpielisku Gontynka. Władze miasta zapowiadają, że przetarg na wybudowanie kompleksu z Fabryką Wody i Centrum Edukacyjnym zostanie ogłoszony w wakacje i mają nadzieję, że budowa potrwa dwa lata. Oznacza to, że Fabryka Wody byłaby gotowa w 2020 roku.

 

Kąpiele w piwie i wyścigi na zjeżdżalniach

W nowym kompleksie rozrywkowym znajdzie się szereg atrakcji przygotowanych z myślą zarówno o dzieciach, jak i o dorosłych. Na pewno można spodziewać się różnego rodzaju basenów: sportowych, brodzików dla dzieci, wodnych placów zabaw, czy tzw. infinity pool, czyli basenu z przelewem w postaci wodospadu.

Poza tym goście będą mogli zrelaksować się w saunarium z: saunami fińskimi, parowymi, tężniami solankowymi, grotami śnieżnymi, basenami chłodzącymi, spa oraz... łaźniami piwnymi. Tam na chętnych będzie czekać kąpiel w roztworze słodu i chmielu. Szczecińskie saunarium ma być jednym z największych w Polsce.

To jednak nie koniec rozrywek. W Fabryce Wody pojawią się też jaskinie multimedialne, huśtawka wodna, wanny spa, zjeżdżalnie do ścigania, w których na przegranego czeka zimny prysznic, baseny relaksacyjne oraz zjeżdżalnia-skocznia, która sprawi, że poczujecie się jak Adam Małysz - w pewnym momencie zjeżdżający wyskakuje w górę.

Zdobędziesz punkty, dostaniesz zniżkę

Aquapark w Szczecinie ma działać w połączeniu z Centrum Edukacyjnym. Będzie przebiegać przez nie ścieżka zwiedzania prowadząca z góry na dół. W trakcie schodzenia goście centrum poszerzą swoją wiedzę o klimacie, oceanach, kosmosie czy hydroinżynierii. Znajdzie się również miejsce na laboratoria, w których organizowane będą lekcje tematyczne.

Andrzej Truszczyński z firmy Dream World, której projekt zwyciężył w konkursie na koncepcję Fabryki Wody, wyjaśniał, że wiedza zdobyta w centrum będzie później sprawdzana w aquaparku. Umożliwią to specjalne panele dotykowe rozmieszczone na terenie obiektu.

Odwiedzający będą mogli zdobywać punkty. Jeśli zgromadzą odpowiednią liczbę, otrzymają gadżety, zniżki czy dodatkowe wejścia.

Majówka w domu? Znajdź namiastkę egzotycznych wakacji w swoim mieście [TESTUJEMY AQUAPARKI]

Rzeka przez cały obiekt i most, który zamieni się w lodowisko

W związku z tym, że kompleks powstanie w miejscu Gontynki, projektanci zapewnili, że odzwierciedlą klimat tego miejsca. Mają nawiązać też do elementów ważnych dla Szczecina, m.in. Wałów Chrobrego.

Projekt zapowiada się ciekawie. Ma to być otwarta przestrzeń publiczna i miejsce spotkań mieszkańców. Motywem przewodnim będzie wodna kaskada, która zamieni się w rzekę przepływającą przez cały obiekt. Otoczą ją wały, a elementem łączącym będzie most, na którym będą organizowane rozmaite wydarzenia. Zimą natomiast zamieni się on w lodowisko.

Sam aquapark ma kosztować około 100 milionów złotych. Do tego dojdzie jeszcze koszt budowy Centrum Edukacyjnego, który wynosi 30 mln złotych.

To też może cię zainteresować: W Polsce powstaje nowy park rozrywki. Będzie jednym z największych w Europie [ZDJĘCIA]

Więcej o: