Zamiast wielkich złotych łuków - kominek i otomana. To najbardziej ekskluzywny McDonald's świata

W niewielkim miasteczku na północy Stanów Zjednoczonych znajduje się jedyny w swoim rodzaju lokal McDonalds, który znajduje się w zabytkowych murach ponad 168-letniej budowli.

W kilkutysięcznym mieście Freeport na północy Stanów Zjednoczonych, znajduje się Mcdonald's inny niż wszystkie. Nie ma w nim samoobsługowych stanowisk, plastikowych krzesełek, współczesnego wystroju i typowego dla sieciówki menu.

Zagraniczne podróże. Jak porozumieć się nie znając języka?

Zamiast tego, w środku - siedząc na drewnianych krzesłach przy stoliku przyozdobionym świecznikami - będziemy mogli skosztować m.in. burgera z homarem za dziewięć dolarów (około 30 złotych), w specjalnie wydzielonej do tego jadalni z kominkiem, urządzonej w stylu kolonialnym. Skąd w McDonald's taki przepych?

 

Lokalizacja zobowiązuje

Lokal mieści się w kolonialnym budynku Gore House wzniesionym przez miejscowego kupca o tym samym nazwisku w... 1850 roku! Chociaż dużo lepszym określeniem, które opisuje tę budowlę, jest rezydencja.

 

Gore House - pomimo protestów mieszkańców - został przekształcona w lokal McDonalda w 1984 roku. Warunkiem zaadaptowania zabytkowej rezydencji był zakaz naruszania jej kondygnacji i jakiejkolwiek ingerencji w wiekowy budynek. W efekcie nie zobaczymy tu charakterystycznych dla sieci McDonald's typowych czerwono-żółtych neonów i wielkiego logo.

McDonald w zabytkowej rezydencji w Freeport, w stanie Main, w Stanach Zjednoczonych.McDonald w zabytkowej rezydencji w Freeport, w stanie Main, w Stanach Zjednoczonych. Fot. Flickr/ NNECAPA Photo Library, CC BY 2.0

O tym, że w Gore House mieści się lokal McDonald's informuje niewielka biała tabliczka na trawniku i szyld zawieszony na drzwiach wejściowych.

 

Poza Freeport podobne ekskluzywne lokale McDonald's znajdują się w New Hyde Park w Nowym Jorku i Independence w stanie Ohio.

To cię zainteresuje:

Będziemy mieli nowy turystyczny hit? Jeszcze w tym roku powstanie ścieżka wśród koron drzew [ZDJĘCIA]

Śnieżna pustynia i wielkie kry dryfujące po zatoce. To nie Antarktyda, tylko Półwysep Helski z lotu ptaka

Sprawdź się w QUIZIE:  Na mapie są trzy kropki, jedna wskazuje poprawną odpowiedź. Zgadniesz, która? Wasza średnia 8/14

Więcej o: