W Polsce powstaje nowy park rozrywki. Będzie jednym z największych w Europie [ZDJĘCIA]

Już w maju w Polsce zostanie otwarty nowy park rozrywki, który w przyszłości może stać się jednym z największych w Europie. Stanie tam m.in. najwyższy na Starym Kontynencie drewniany rollercoaster.

Majaland jest częścią Holiday Kownaty Park. Powstaje przy autostradzie A2 pod Torzymiem, niedaleko granicy z Niemcami, na pierwszych 10 hektarach terenu. Inwestorzy chcą jednak, aby w przyszłości park rozrósł się do ponad 200 hektarów, co uczyni go jednym z największych w Europie.

Nowe centrum rozrywki, którego "twarzą" została jedna z najsłynniejszych bajkowych postaci - Pszczółka Maja, zostanie otwarte już 26 maja. Odwiedzający będą mogli skorzystać z 25 dużych atrakcji i wielu mniejszych znajdujących się zarówno pod dachem, jak i na świeżym powietrzu. - Do końca roku chcemy jeszcze wybudować na zewnątrz najwyższy drewniany rollercoaster w Europie - opowiada Magdalena Włodarczyk-Kotuła, rzecznik prasowa Holiday Kownaty Park w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Wśród atrakcji pojawią się m.in.: ścianki do wspinaczki, karuzele, zjeżdżalnie, dyskoteki oraz mniejszy rollercoaster zbudowany pod dachem.

Majówka w domu? Znajdź namiastkę egzotycznych wakacji w swoim mieście [TESTUJEMY AQUAPARKI]

Park będzie podzielony na trzy strefy tematyczne związane z postaciami z trzech bajek: z Pszczółką Mają, Wikingiem Vikiem z francusko-australijskiego serialu animowanego oraz z Heidi, która z bohaterki szwajcarskiej powieści stała się główną postacią serialu dla dzieci.  

Majaland ma być miejscem stworzonym przede wszystkim dla najmłodszych dzieci - w wieku od kilku do kilkunastu lat. Starsza młodzież oraz dorośli znajdą rozrywki dla siebie dopiero w kolejnych planowanych obiektach. Rzeczniczka prasowa Holiday Kownaty Park podkreśla jednak, że atrakcje w Majalandzie skonstruowane są tak, aby dorośli też mogli z nich korzystać, chociażby ze względu na maluchy, które powinny bawić się pod opieką rodziców.

Wnętrze parku rozrywki MajalandWnętrze parku rozrywki Majaland Fot. Władysław Czulak / Agencja Gazeta

Co jeszcze pojawi się na terenie parku? Na zewnątrz na pewno figury przedstawiające postacie z bajek, które zostały zaprojektowane przez artystów z różnych zakątków świata, w tym m.in. z Polski czy z Filipin. Będzie też duża restauracja oraz kilka mniejszych punktów gastronomicznych, a także parking dla 700 samochodów i 70 autokarów. W Majalandzie jednocześnie będzie mogło przebywać 2 tysiące osób, o których bezpieczeństwo zadbają służby ratownicze. Park będzie dostosowany też do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nawet 25 mln odwiedzających?

Ceny biletów do Majalandu będą zróżnicowane i zależne od tego, ile ktoś ma wzrostu. Takie rozwiązania stosuje się również w innych centrach rozrywki w Europie. Osoby mające do 85 centymetrów wejdą za darmo, te w przedziale od 85 do 100 cm zapłacą 35 złotych, a pozostali 69 zł. Nowy park rozrywki będzie otwarty codziennie od 10. W dni powszednie będzie można bawić się do 17, a w weekendy godzinę dłużej.

Zobacz, jakie atrakcje czekają na odwiedzających Majaland >>>

Na początek twórcy Holiday Kownaty Park liczą na 300 tysięcy odwiedzających rocznie. Plany mają jednak dużo bardziej ambitne. W przyszłości dobudowane zostaną kolejne obiekty, baza noclegowa i restauracje. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja przy drodze łączącej Poznań z Berlinem. Dla inwestorów oznacza to 7 mln potencjalnych gości, którzy do centrum rozrywki będą mieli zaledwie półtorej godziny drogi. Ale to nadal nie wszystko. - Do granicy z Niemcami jest stąd 45 km. Kiedy spojrzymy na zasięg trzech godzin jazdy samochodem, zyskujemy dostęp do 25 mln osób - mówi "Wyborczej" Martjin von Rheenen, przedstawiciel Momentum Capital, inwestora parku.

Do tej pory na budowę Majalandu holenderski inwestor wydał już 20 milionów euro.

To też może cię zainteresować: Zjeżdżalnia długa jak wieża Eiffla i basen ze sztuczną falą. W Polsce powstaje największy park wodny w Europie

Komentarze (23)
W Polsce powstaje nowy park rozrywki. Będzie jednym z największych w Europie [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 18 razy 18

  Majaland - potworek językowy...

 • Arkadiusz Gonsior

  Oceniono 13 razy 13

  Od razu trzeba zaznaczyć, że nie tylko będzie największym w Europie, ale także najdroższym i najbardziej kiczowatym. Jak śląskie Wesołe Miasteczko droższe od Legolandu a oprócz 5 nowych atrakcji resztę pamiętam od mojego dzieciństwa 30 lat temu.

 • blobl

  Oceniono 9 razy 9

  Mam się rozerwać przy swierszczu czy mrówce ? Poza tym straszny kicz.

 • ksass

  Oceniono 16 razy 8

  o ile chciałbym, żeby tego typu przedsięwzięcia odnosiły sukces w Polsce, to tutaj trochę ciężko mi w to uwierzyć:
  - trochę to wszystko wygląda, jak odświeżone eksponaty z demobilu
  - lokalizacja, jakby nastawiona wyłącznie na Niemców (a jeśli Polacy dojadą to na dokładkę). Przy czym zwracam uwagę, że we wschodnie Niemcy wpompowano miliardy EUR m.in. w infrastrukturę turystyczną, żeby zmniejszyć skutki upadku wschodniego przemysłu - więc jest z czym konkurować. A poza tym, to tak jakbyśmy my mieli na Ukrainie lub Białorusi ulokowane parki blisko granicy - nie wiem kto by pojechał.

 • agonda

  Oceniono 6 razy 6

  Jak dobrze, że moje juniorstwo wyrosło i nie będzie parcia na ten koszmar.

 • jottsp

  Oceniono 7 razy 5

  za malo odniesnien do Biblii, karuzela z aniolami, krzaki gorejace na kazdym klombie, manna nad piaskownica, palenie Sodomy .., osiolki i oslice mowiace ludkim glosem , wystawa szopek, kopie relikwii o rozdzielczosci 0.1 mm, ... .. - to by mialo szanse zarobic na siebie

 • vito14

  Oceniono 5 razy 5

  Patrząc na zdjęcia to Disneyland'em to niestety nie jest

 • Paweł Tomkowiak

  Oceniono 4 razy 4

  Kicz kiczem, ale ktoś widział gustowny park rozrywki? Mają zrobić w écru albo w stylizacji monochromatycznej i puszczać Pendereckiego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX