Będziemy mieli nowy turystyczny hit? Jeszcze w tym roku powstanie ścieżka wśród koron drzew [ZDJĘCIA]

Ścieżka widokowa między koronami drzew, pierwsza tego typu atrakcja w Polsce, zostanie otwarta jesienią w Krynicy-Zdroju. Turyści przespacerują się ponad kilometrowym chodnikiem z widokiem na Beskid Sądecki.

O wieży widokowej i ścieżce wśród koron drzew, budowanych w Krynicy-Zdroju, pisaliśmy już w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy jednak dostępne były jedynie ich wizualizacje, nie było również wiadomo, kiedy wieża i trasa zostaną otwarte.

Teraz znamy już więcej szczegółów. Z unikatowej atrakcji turyści po raz pierwszy skorzystają we wrześniu tego roku. Na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej budowana jest drewniana wieża widokowa mierząca blisko 50 metrów. Będzie można z niej podziwiać panoramę Beskidu Sądeckiego.

Ścieżką rowerową w Nowej Zelandii zachwyca się cały świat. Ale w Polsce też mamy takie cudo

Do wieży prowadzić będzie ścieżka wznosząca się stopniowo ku górze. Jej konstrukcja jest wyjątkowa w skali Europy, ponieważ po raz pierwszy zastosowano w dwóch miejscach system piętrowej ścieżki. Do jej budowy użyto drewna akacjowego, co ma zapewnić zarówno solidność i bezpieczeństwo, jak i estetyczny wygląd.

Trasa spacerowa będzie mieć ponad kilometr długości - dokładnie 1030 metrów. Będzie można wędrować wśród koron drzew, rozkoszując się bliskością natury i dowiadując nowych rzeczy o lokalnej przyrodzie. Na całej długości ścieżki pojawią się bowiem specjalne przystanki edukacyjne.

Budowa ścieżki widokowej wśród koron drzew w Krynicy-ZdrojuBudowa ścieżki widokowej wśród koron drzew w Krynicy-Zdroju materiały prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Na trasie nie zabraknie też elementów zręcznościowych dla turystów w każdym wieku, m.in. przejść po wąskiej kładce czy ruchomych belkach, oczywiście odpowiednio zabezpieczonych siatką. 

Na górę kolejką, w dół zjeżdżalnią

Na szczyt wieży będzie można dostać się nie tylko pieszo, ale też nowoczesną, sześcioosobową kolejką krzesełkową z osłonami chroniącymi przed wiatrem. 

Jeszcze ciekawiej zapowiada się droga w dół. Poza tradycyjnym, pieszym zejściem, będzie możliwość skorzystania z 20-metrowej zjeżdżalni. Taka dodatkowa atrakcja szczególnie może spodobać się najmłodszym turystom.

Twórcy wieży podkreślają, że będzie ona zbudowana tak, aby bez problemu mogli na nią wejść rodzice z wózkami dziecięcymi, osoby starsze oraz niepełnosprawne.

Podobne ścieżki pomiędzy koronami drzew powstały już w Danii, Czechach oraz na Słowacji, bardzo blisko granicy z Polską. CZYTAJ WIĘCEJ >> Podziwiaj Tatry spomiędzy koron drzew. Tuż przy granicy powstała nietypowa ścieżka widokowa

Więcej o: