Wymagania są wysokie, ale to nadal praca marzeń. Na słonecznych Bahamach szukają opiekuna flamingów

W ekskluzywnym kurorcie na słonecznych Bahamach poszukiwany jest... opiekun flamingów. Do jego obowiązków będzie należeć m.in. inkubacja jaj flamingów i dbanie o ich wygody.

The Bahama Mar, luksusowy resort wypoczynkowy na Bahamach, zamieścił na Facebooku nietypową ofertę pracy. Chodzi o opiekuna flamingów. Ptaki mają zawitać do The Bahama Mar już w marcu i stać się jedną z miejscowych atrakcji. Jakie trzeba spełnić wymogi, żeby zostać zakwalifikowanym do dalszych etapów rekrutacji?

Zagraniczne podróże. Jak porozumieć się nie znając języka?

Od kandydatów wymagane jest posiadanie stopnia naukowego w dziedzinie zoologii lub nauk pokrewnych. To podstawowy warunek przyjęcia do pracy.

 

Do codziennych obowiązków przyszłego opiekuna flamingów, poza całodobową troską o ich komfort, będzie należeć trenowanie ptaków, zajmowanie się wszystkimi kwestiami związanymi z żywieniem, potrzebami siedliskowymi, opieką medyczną i hodowlą - w tym także inkubacją jaj.

Tak, przyszły opiekun flamingów będzie jednocześnie hodowcą, ptasim internistą, specjalistą od ptasiej diety, a w przypadku powiększenia się stada, niańką małych flamingów.

Praca do łatwych nie należy. Jest bardzo odpowiedzialna i całodobowa. Trudy na pewno rekompensują warunki, w jakich będzie pracował przyszły opiekun.

To cię zainteresuje:

Nie ma lepszego miejsca na urlop w Europie w 2018 niż to polskie miasto. Tak zdecydowali turyści z całego świata

W sercu góry elektrownia, a na jej szczycie gigantyczny zbiornik wodny. To jedyne takie miejsce w Polsce

Sprawdź się w QUIZIE: Trzy słowa podpowiedzi wystarczą, abyś zgadł, o które miejsce pytamy? Wasza średnia słabo, tylko 7/11

Więcej o: