Nowa trasa z Polski od tanich linii. Za 44 zł będzie można polecieć tam, gdzie często bywał Robert Lewandowski

Od maja z lotniska Olsztyn-Szymany będzie można polecieć Wizz Airem do niemieckiego Dortmundu. Loty będą się odbywać dwa razy w tygodniu, a ceny biletów zaczynają się już od 44 zł.

Fanom piłki nożnej i Roberta Lewandowskiego nie trzeba przedstawiać tego miasta. Dortmund ma jednak do zaoferowania więcej niż tylko wydarzenia sportowe związane z działalnością jednego z najsłynniejszych w Europie klubów (Borussii Dortmund), w którym polski piłkarz grał przez cztery lata.

Choć to miasto przemysłowe, Dortmund powinien się spodobać również turystom ceniącym średniowieczną architekturę. Nie brakuje w nim gotyckich kościołów, ale też imponujących zamków i reliktów obronnych budowli o niemal 800-letniej historii.

Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Od 14 maja będzie można tam polecieć Wizz Airem z lotniska w Szymanach. Połączenia, trwające 1,5 godziny, mają być realizowane dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i piątki. 

Serwis Fly4free podaje, że członkowie klubu Wizz Discount Club mogą liczyć na bilety do Dortmundu już za 44 zł. Pozostali za lot w obie strony zapłacą 128 zł (27 zł za bilet i 37 zł opłaty administracyjnej razy dwa).

Zobacz też:

Ryanair uruchamia nowe połączenie między Polską a Bliskim Wschodem. Z aż dwóch polskich miast

100 zł za noc w "hotelu", gdzie na jedną toaletę przypada 50 rodzin. Chodzi o to, by poczuć "ekstremalną biedę"

Więcej o: