Śnieżna pustynia i wielkie kry dryfujące po zatoce. To nie Antarktyda, tylko Półwysep Helski z lotu ptaka

Bałtyk piękny tylko w wakacje? Nic bardziej mylnego! Agata i Wojtek z "Projekt Bałtyk" udowadniają, że zimą polskie morze wygląda równie pięknie co latem. Ich zdjęcia wykonane dronem to potwierdzają.

O tym, jak wygląda Bałtyk z lotu ptaka, mogliśmy dowiedzieć się dzięki niesamowitym zdjęciom z drona autorstwa Agaty Logiewy i Wojtka Radwańskiego. Oboje zakochani w polskim morzu, żeby "odczarować" negatywny wizerunek Bałtyku stworzyli w czerwcu zeszłego roku fotograficzny projekt pt. "Bałtyk" (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Po lewej słona, po prawej słodka. Niesamowite zjawisko "podzielenia" wody uchwycone na Bałtyku

Agata i Wojtek nie poprzestali tylko na letnich zdjęciach. Jak sami przyznają, każdy zna słoneczną i kojarzącą się z wakacjami wersję polskiego morza. Dlatego postawili sobie ambitny cel sfotografowania Bałtyku z lotu ptaka w zimie.

Udało nam się odwiedzić morze jesienią, ale najbardziej pociągała i intrygowała nas zima. Wyobrażaliśmy sobie białe plaże i zamarzniętą zatokę.

- opowiadają.

NIE, TO NIE ANTARKTYDA! NIE UWIERZYSZ JAK WYGLĄDA MORZE BAŁTYCKIE ZIMĄ >>>

 

Jak mówili, tak zrobili

Teraz pozostało już tylko czekać, aż śnieg zamieni piaszczyste plaże w białą pustynię, a mróz na dobre skuje wody Bałtyku. Niestety, plany Agaty i Wojtka pokrzyżowała pogoda.

Pogoda nad morzem rządzi się swoimi prawami, a zimą jest wyjątkowo kapryśna. Od listopada stale śledziliśmy prognozy, by ostatecznie spontanicznie nocą pojechać na półwysep. To był strzał w dziesiątkę.

Dosłownie, bo kiedy przyjechali rankiem nad morze, ich oczom ukazał się niesamowity widok. Półwysep Helski pokryty był białym puchem, a po zatoce leniwie dryfowały wielkie kry. Co najważniejsze pogoda umożliwiła latanie dronem! Agata i Wojtek od razu zabrali się do pracy.

Kolejne 4 dni spędziliśmy fotografując od wschodu do zachodu słońca wybrzeże od Helu po Dębki. 

Efekty ich pracy robią niesamowite wrażenie, bo śnieg i mróz dodały polskiemu morzu fantastycznego uroku. Zdjęcia ogląda się po prostu z zachwytem. Zobaczcie sami >>> NIE, TO NIE ANTARKTYDA! NIE UWIERZYSZ JAK WYGLĄDA MORZE BAŁTYCKIE ZIMĄ >>>

Projekt Bałtyk i więcej prac Agaty i Wojtka możecie na bieżąco śledzić na Facebooku i Instagramie.

To cię zainteresuje:

Gejzery, wulkany, wodospady, gorąca woda. I wcale nie trzeba jechać na Islandię, bo w Polsce też są takie miejsca

Narzekasz na mróz? W tej wiosce ślina zamienia się w sople lodu, a dla jej mieszkańców zima w Polsce to tropiki

Sprawdź się w QUIZIE: To naprawdę łatwy quiz o polskich miastach. Liczymy, że wszyscy zdobędziecie komplet punktów. Wasza średnia 11/16

Więcej o: