Słonecznie, a zimą nawet 20 stopni Celsjusza. Ten kraj przegonił Stany Zjednoczone. To tam wolą jeździć turyści

Hiszpania stała się drugim najchętniej odwiedzanym krajem na świecie i wyprzedziła tym samym Stany Zjednoczone. Największą popularnością wśród turystów wciąż cieszy się Francja.

Hiszpania prześcignęła USA i w 2017 roku była drugim najchętniej odwiedzanym krajem na świecie. Przyciągnęła aż 82 miliony turystów, czyli 9 proc. więcej niż w 2016 i zarobiła na tym 87 miliardów euro. To spory sukces, biorąc pod uwagę, że kraj stał się celem ataków terrorystycznych oraz zmaga się z wewnętrznymi problemami związanymi z dążeniami Katalonii do oderwania się od reszty Hiszpanii. O awansie kraju poinformował jego premier, Mariano Rajoy.

Stany Zjednoczone spadły więc na trzecie miejsce. Amerykańska Administracja Handlu Międzynarodowego poinformowała, że liczba zagranicznych turystów zmniejszyła się w ciągu pierwszych pięciu miesięcy prezydentury Donalda Trumpa. 

Ocean, nauka surfingu i klimat jak w Australii. A to wszystko w Europie i zdążysz nawet w długi weekend [TRIP WE DWOJE]

Najchętniej odwiedzanym krajem pozostaje Francja. Tamtejsze Ministerstwo Spraw Zagranicznych szacowało w grudniu, że liczba turystów sięgnie 89 milionów. Oficjalne dane Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych ma opublikować 15 stycznia.

Co turystów może przyciągać do Hiszpanii? Z pewnością klimat, zwłaszcza na południu kraju, gdzie nawet zimą temperatura sięga 15-20 stopni Celsjusza. Tak jest między innymi w Andaluzji i jej stolicy, Sewilli, którą twórcy serii przewodników turystycznych Lonely Planet szczególnie polecają na podróż w 2018 roku

Sewilla. Sewilla jest stolicą i głównym miastem Andaluzji. Na każdym kroku widać jej dawną potęgę - monumentalne budowle zaskakują przepychem i bogactwem zdobień. Miasto jest najgorętsze w całej Hiszpanii pod względem średniej temperatury powietrza. Centrum miasta jest imponujący plac - Plaza de Espana. Po ulicach suną dorożki, na skwerach lśnią fontanny, na  trawnikach odpoczywają mieszkańcy i turyści - Sewilla to bardzo przytulne miasto. Sewilla. Sewilla jest stolicą i głównym miastem Andaluzji. Na każdym kroku widać jej dawną potęgę - monumentalne budowle zaskakują przepychem i bogactwem zdobień. Miasto jest najgorętsze w całej Hiszpanii pod względem średniej temperatury powietrza. Centrum miasta jest imponujący plac - Plaza de Espana. Po ulicach suną dorożki, na skwerach lśnią fontanny, na trawnikach odpoczywają mieszkańcy i turyści - Sewilla to bardzo przytulne miasto.  Fot. Shutterstock

Odwiedziny w Hiszpanii to też okazja, aby zobaczyć zabytki i atrakcje, które powstały tam na przestrzeni wieków: od czasów rzymskich, przez arabskie, aż po współczesność. Obowiązkowo trzeba pojechać do Barcelony, warto zajrzeć również do Madrytu, Toledo, Granady czy Santiago de Compostela. Interesującym regionem na północy jest Kraj Basków i znajdujące się tam miasto San Sebastian. Wybierzcie go, jeśli męczą was południowe upały.

Ponadto bardzo dobrze turystycznie rozwinięte są Baleary, m.in. Majorka, i Wyspy Kanaryjskie. Na jednej z nich, Teneryfie, znajduje się przepiękny Park Narodowy Teide, którego krajobraz tworzą liczne kratery, fałdy zastygłej lawy i szczyt wulkaniczny Pico del Teide. Miejsce jest celem wielu wycieczek.

Pico del TeidePico del Teide Greg Tee/flickr.com/CC BY-NC 2.0


Źródło: Yahoo.com

Zobacz też: Te miejsca trzeba zobaczyć w 2018 roku. Nie możecie ich pominąć, planując wakacje [WYBÓR REDAKCJI]

Sprawdź swój horoskop na 2018 rok!

Więcej o: