Słonecznie, a zimą nawet 20 stopni Celsjusza. Ten kraj przegonił Stany Zjednoczone. To tam wolą jeździć turyści

Hiszpania stała się drugim najchętniej odwiedzanym krajem na świecie i wyprzedziła tym samym Stany Zjednoczone. Największą popularnością wśród turystów wciąż cieszy się Francja.

Hiszpania prześcignęła USA i w 2017 roku była drugim najchętniej odwiedzanym krajem na świecie. Przyciągnęła aż 82 miliony turystów, czyli 9 proc. więcej niż w 2016 i zarobiła na tym 87 miliardów euro. To spory sukces, biorąc pod uwagę, że kraj stał się celem ataków terrorystycznych oraz zmaga się z wewnętrznymi problemami związanymi z dążeniami Katalonii do oderwania się od reszty Hiszpanii. O awansie kraju poinformował jego premier, Mariano Rajoy.

Stany Zjednoczone spadły więc na trzecie miejsce. Amerykańska Administracja Handlu Międzynarodowego poinformowała, że liczba zagranicznych turystów zmniejszyła się w ciągu pierwszych pięciu miesięcy prezydentury Donalda Trumpa

Ocean, nauka surfingu i klimat jak w Australii. A to wszystko w Europie i zdążysz nawet w długi weekend [TRIP WE DWOJE]

Najchętniej odwiedzanym krajem pozostaje Francja. Tamtejsze Ministerstwo Spraw Zagranicznych szacowało w grudniu, że liczba turystów sięgnie 89 milionów. Oficjalne dane Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych ma opublikować 15 stycznia.

Co turystów może przyciągać do Hiszpanii? Z pewnością klimat, zwłaszcza na południu kraju, gdzie nawet zimą temperatura sięga 15-20 stopni Celsjusza. Tak jest między innymi w Andaluzji i jej stolicy, Sewilli, którą twórcy serii przewodników turystycznych Lonely Planet szczególnie polecają na podróż w 2018 roku

Sewilla. Sewilla jest stolicą i głównym miastem Andaluzji. Na każdym kroku widać jej dawną potęgę - monumentalne budowle zaskakują przepychem i bogactwem zdobień. Miasto jest najgorętsze w całej Hiszpanii pod względem średniej temperatury powietrza. Centrum miasta jest imponujący plac - Plaza de Espana. Po ulicach suną dorożki, na skwerach lśnią fontanny, na trawnikach odpoczywają mieszkańcy i turyści - Sewilla to bardzo przytulne miasto. Sewilla. Sewilla jest stolicą i głównym miastem Andaluzji. Na każdym kroku widać jej dawną potęgę - monumentalne budowle zaskakują przepychem i bogactwem zdobień. Miasto jest najgorętsze w całej Hiszpanii pod względem średniej temperatury powietrza. Centrum miasta jest imponujący plac - Plaza de Espana. Po ulicach suną dorożki, na skwerach lśnią fontanny, na trawnikach odpoczywają mieszkańcy i turyści - Sewilla to bardzo przytulne miasto.  Fot. Shutterstock

Odwiedziny w Hiszpanii to też okazja, aby zobaczyć zabytki i atrakcje, które powstały tam na przestrzeni wieków: od czasów rzymskich, przez arabskie, aż po współczesność. Obowiązkowo trzeba pojechać do Barcelony, warto zajrzeć również do Madrytu, Toledo, Granady czy Santiago de Compostela. Interesującym regionem na północy jest Kraj Basków i znajdujące się tam miasto San Sebastian. Wybierzcie go, jeśli męczą was południowe upały.

Ponadto bardzo dobrze turystycznie rozwinięte są Baleary, m.in. Majorka, i Wyspy Kanaryjskie. Na jednej z nich, Teneryfie, znajduje się przepiękny Park Narodowy Teide, którego krajobraz tworzą liczne kratery, fałdy zastygłej lawy i szczyt wulkaniczny Pico del Teide. Miejsce jest celem wielu wycieczek.

Pico del TeidePico del Teide Greg Tee/flickr.com/CC BY-NC 2.0


Źródło: Yahoo.com

Zobacz też: Te miejsca trzeba zobaczyć w 2018 roku. Nie możecie ich pominąć, planując wakacje [WYBÓR REDAKCJI]

Sprawdź swój horoskop na 2018 rok!

Komentarze (14)
Słonecznie, a zimą nawet 20 stopni Celsjusza. Ten kraj przegonił Stany Zjednoczone. To tam wolą jeździć turyści
Zaloguj się
 • simply_z

  Oceniono 11 razy 11

  Przegrywamy z pogodą przede wszystkim..w Małopolsce przez większą część roku coś leje, smog się gromadzi, a przez pół roku dodatkowo szybko robi się ciemno. Co się dziwić.

 • semeon

  Oceniono 17 razy 9

  W Hiszpanii na granicy Valencji i Murcii (np. Torre de la Horadada), San Pedro del Pinatar) panuje najlepsza pogoda w Europie. Średnia temperatura roczna to 23 stopnie Celsjusza i 324 słoneczne dni w roku, a do tego góry soli z odsalanych zbiorników, gdzie można okładać się pozostałym po odsoleniu błotem znacznie lepszym od naszej borowiny. Kuchnia, słońce, morze, owoce morza, cały rok świeże owoce i warzywa (na drzewach pomarańczowych obok dojrzałych pomarańczy, kwitną kwiaty pomarańczy. Spędzam już tutaj czwartą zimę. Polecam wszystkim emerytom tym co to mieli za oszustów od Buzka wygrzewać swoje stare kości pod palmami.

 • o.666

  Oceniono 17 razy 9

  W Polsce najlepsza pogoda była za komuny.
  "Dobra zmiana" nawet tego nie potrafi.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 6 razy 6

  Najchętniej odwiedzanym krajem pozostaje Francja.
  Trochę mnie to dziwi, myślałem że Jurata, będzie pępkiem świata.

 • jolanta4447

  Oceniono 3 razy 3

  Pewnie więcej Polaków chciałoby zwiedzić USA, ale te wizy i biurokracje, no i drogi przelot.

 • jack_flash

  Oceniono 2 razy 2

  Liczba turystów w USA spadła, bo dolar kanadyjski spadł w stosunku do American green buck.

 • ja5569

  Oceniono 8 razy 0

  Mam nadzieje, ze w przypadku Polski te cyfry tez ida w gore, choc Francji czy Hiszpanii raczej nie dogonimy.

 • gokle

  Oceniono 8 razy -4

  Stanow nikt nie przegoni. Nie liczycie nielegali, ktorych co roku przybywa od 7 do 10 mln. To tez turysci....

 • hotin

  Oceniono 35 razy -27

  I to samo proponuję,by oszołomom z ,,totalnej opozycji":wydać zakaz wjazdu. Tóż to debile!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX