Turyści zachwycają się polskim miastem i nie chodzi o Kraków. "Jedno z najpiękniejszych", "Zupełnie inne"

Nie Kraków, nie Warszawa, a Gdańsk jest miastem, które można nazwać wizytówką naszego kraju. W rankingu Top Destinations on the Rise, stworzonym przez TripAdvisor, zajął 5. miejsce na świecie i 1. miejsce w Europie.

W rankingu Top Destinations on the Rise pojawiają się miejsca, które zanotowały największy wzrost pozytywnych opinii wśród użytkowników serwisu TripAdvisor. To jeden z najpopularniejszych serwisów turystycznych na świecie, więc obecność Gdańska w zestawieniu tym bardziej powinna cieszyć. Zwłaszcza że jest to jedyne polskie miasto na liście.

Dzięki wpisom i recenzjom gości z całego świata, Gdańsk zajął 1. miejsce w Europie i 5. na świecie. Użytkownicy TripAdvisora oceniali miasto pod względem atrakcyjności, położenia i zabytków, które można tam zobaczyć. A atrakcji turystycznych w Gdańsku nie brakuje. Nie można pominąć między innymi takich miejsc jak: Główne Miasto, Bazylika Mariacka czy Muzeum II Wojny Światowej. Do tego trzeba też oczywiście dodać możliwość wypoczynku na piaszczystych plażach. 

Zachód słońca nad polskim morzem, z dala od tłumów? Odkrywamy Gdynię, jakiej nie znacie [TRIP WE DWOJE]

Pierwsza z wymienionych atrakcji zrobiła na zagranicznych turystach ogromne wrażenie. Zachwycali się między innymi wspaniałą architekturą Głównego Miasta, liczbą sklepów i restauracji oraz klimatycznymi uliczkami:

Co za urocza okolica. Piękna i łatwo dostępna, taksówką można dojechać blisko ulic, którymi można poruszać się tylko pieszo. Oszałamiająca architektura i place, do tego mnóstwo doskonałych restauracji - międzynarodowych i polskich

- napisał turysta z Pittsburgha w Pensylwanii. 

To jedno z najpiękniejszych miast portowych w Europie i najpiękniejsze w rejonie Bałtyku. Mnóstwo kolorowych budynków inspirowanych architekturą niemiecką i flamandzką. Dużo większe niż się spodziewaliśmy! 

- zachwyca się Sarunas z Wilna.

Byłam miło zaskoczona Gdańskiem. To naprawdę piękne miasto! Spędziliśmy tutaj wspaniałe chwile w okresie Nowego Roku. Było mnóstwo ludzi i świątecznych dekoracji. Czuliśmy się cudownie, spacerując uliczkami. Zdecydowanie polecamy na krótki, weekendowy wyjazd

- pisze Jovita z Norwegii.

Jeden z turystów stwierdził również, że Gdańsk całkowicie różni się od innych miast:

Spacerując ulicami, tak bardzo zapatrzyłem się na kolorowe fasady i zachwyciłem cudownymi widokami, że aż się zgubiłem. To zupełnie inne miasto niż wszystkie. Znajdziecie tam główny plac, który jest piękny i idealny na przechadzkę 

- przekonuje.

ŁUKASZ GŁOWALA

Od polskiego miasta okazały się lepsze tylko: Halifax w Kanadzie (4. miejsce), Nairobi w Kenii (3. miejsce), Kapaa na Hawajach (2. miejsce) oraz Ishigaki w Japonii, które zostało liderem rankingu. Poniżej cała pierwsza dziesiątka zestawienia:

  1. Ishigaki, Japonia
  2. Kapaa, Hawaje, Stany Zjednoczone
  3. Nairobi, Kenia
  4. Halifax, Kanada
  5. Gdańsk, Polska
  6. San Jose, Kostaryka
  7. Ryga, Łotwa
  8. Rovinj, Chorwacja
  9. Nerja, Hiszpania
  10. Casablanca, Maroko

Nie jest to pierwsze zagraniczne wyróżnienie dla Gdańska. W międzynarodowym plebiscycie European Best Destinations 2017 miasto zajęło trzecie miejsce. Wyprzedziły je tylko Porto i Mediolan. Gdańsk pojawił się w rankingu po raz pierwszy i od razu w pierwszej trójce. Turyści oddali wówczas na nadmorską miejscowość 47 tysięcy spośród 425 tys. głosów.

Może zainteresować cię też: Polskie lotnisko w pierwszej 10. prestiżowego zestawienia "najlepszych na świecie". Czym sobie "zasłużyło"?

Sprawdź swój horoskop na 2018 rok!

Więcej o: