Wygląda jak wyspa koralowa na Pacyfiku, a jest polskim jeziorem. "Szaleństwo, co natura tutaj stworzyła"

"Suwalski atol". Tak podróżnik Andrzej Budnik nazwał jezioro Płaskie na Suwalszczyźnie. I nie jest to przesada, bo faktycznie przypomina ono wyspę koralową na Oceanie Spokojnym. Zobaczcie ten cud natury.

- Kojarzycie zdjęcia bajkowo pięknych atoli [atol to płaska wyspa koralowa zwykle składająca się z rafy otaczającej lagunę - przyp. red.] na Pacyfiku? Udało mi się znaleźć taki "atol" wśród suwalskich lasów - napisał na swoim Instagramie podróżnik Andrzej Budnik pod zdjęciem ukazującym jezioro o owalnym kształcie i ciemnogranatowej wodzie. Fotografia przedstawia jezioro Płaskie leżące na Suwalszczyźnie i została wykonana z lotu ptaka, przez co akwen rzeczywiście przypomina wyspę koralową na Oceanie Spokojnym. Więcej zdjęć Andrzeja Budnika znajdziecie na stronie CrazyCopter.pl oraz Instagramie Los Wiaheros.

 

Tuż obok niego "wije się" inne, mniejsze jezioro, swoją formą przypominające wstęgę - jezioro Krejwelanek. - Szaleństwo, co ta natura tutaj stworzyła! - nie może nadziwić się Budnik.

Oba jeziora leżą w województwie podlaskim na terenie Puszczy Augustowskiej, przez którą przebiegają liczne szlaki piesze i rowerowe. Jezioro Płaskie łatwo pomylić z innym jeziorem o tej samej nazwie, będącym częścią jeziora Jeziorak znajdującego się w obrębie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego. 

Jeśli macie więc znajomych, którzy uważają, że w Polsce nie ma nic ciekawego do zobaczenia, pokażcie im suwalski cud natury. Wtedy na pewno szybko zmienią zdanie.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Zobacz też: Egzotyczna zatoka? Nic podobnego. Z tym jeziorem raz w roku dzieje się coś wyjątkowego [ZDJĘCIA]

Więcej o: