To najbardziej luksusowy hotel na świecie. Ale ceny powalają. Za tydzień nawet 20 tysięcy złotych [ZDJĘCIA]

Pływający bar, luksusowe spa i blisko 90 willi do wyboru. Tak wygląda najbardziej luksusowy hotel świata w 2017 roku. Za ekskluzywnością idzie też jednak oszałamiająca cena za wypoczynek.

Hotel Jumeirah Vittaveli na Malediwach został wybrany najbardziej luksusowym hotelem świata mijającego roku. Ten prestiżowy tytuł został przyznany w ramach konkursu World Luxury Hotel Awards na podstawie głosów aż 300 tysięcy turystów. Uroczysta gala odbyła się w Sankt Moritz w Szwajcarii.

Luksusowy resort położony jest w odległości zaledwie 20 minut od międzynarodowego lotniska, a dostać się do niego można jedynie drogą morską - przemierzając krystalicznie czyste wody Oceanu Indyjskiego specjalnym katamaranem. 

Luksusowy schron na wypadek globalnej katastrofy. Tak będzie wyglądać

Turyści mogą wybierać z blisko 90 wilii, z których część ulokowana jest na wodzie. Każdy z tych apartamentów ma też prywatny, duży basen z bezpośrednim dostępem do plaży lub laguny i ze wspaniałym widokiem na ocean. Wśród apartamentów na szczególną uwagę zasługuje tzw. Rezydencja Królewska z pięcioma sypialniami i dwoma basenami.

TAK WYGLĄDA LUKSUSOWY RESORT NA MALEDIWACH >>

Dla gości hotelu przygotowano również restauracje serwujące między innymi przepyszne owoce morza oraz różne rodzaje mięs. Niewątpliwą atrakcją jest także pływający bar oraz spa oferujące szereg rozmaitych pakietów: dla nowożeńców, matek i córek czy synów i ojców. Ośrodek szczyci się tym, że do swoich zabiegów używa naturalnego oleju kokosowego w stu procentach wytwarzanego na wyspach. 

 

Nocleg w Jumeirah Vittaveli to jednak niemały wydatek. Tydzień pobytu zimą w jednej z hotelowych willi kosztuje prawie 20 tysięcy złotych od osoby. Czy jednak powinno to dziwić? Uważamy, że nie - w końcu nie bez powodu resort został uznany za najbardziej luksusowy na Ziemi.

 
 

Zobacz też: Szukanie skarbów, szampan i szkoła własnego imienia. "Najdroższe wakacje świata" to luksus za 4 mln złotych

Sprawdź swój horoskop na 2018 rok!

Więcej o: