To prawdopodobnie najstarsza stewardessa na świecie. Lata samolotami od 60 lat i nie myśli o emeryturze

Bette Nash ma teraz 82 lata i jest prawdopodobnie najstarszą stewardessą na świecie. Karierę zaczynała w 1957, gdy prezydentem USA był Dwight Eisenhower. Obsługiwała nawet rodzinę Kennedych.

- Szłam korytarzem i pytałam, czy ktoś potrzebuje gazety, gdy nagle usłyszałam ten cieniutki głos: "Czy to jest lot do Waszyngtonu?". Odwróciłam się i zobaczyłam pierwszą damę, Jackie Kennedy - opowiada Agencji AFP Bette Nash, 82-letnia stewardessa linii American Airlines. Poza tym obsługiwała też dwóch braci prezydenta Kennedy'ego - Teda i Roberta oraz Ethel, żonę drugiego z nich.

Nash jest prawdopodobnie najstarszą stewardessą na świecie. W zawodzie pracuje od 60 lat, a karierę zaczynała w latach 50. XX wieku, gdy prezydentem Stanów Zjednoczonych był Dwight Eisenhower, bilety lotnicze kosztowały 12 dolarów, a rozkład lotów nie wyświetlał się na ekranach, tylko zapisywany był kredą na tablicach.

Stewardessy wyszły z samolotu. Tym razem zasady bezpieczeństwa tłumaczyły przed 65 tysiącami kibiców

Jako najstarsza stażem w American Airlines, Nash może latać na takich trasach, jakie sobie wybierze. Trzy razy w tygodniu podróżuje więc z Waszyngtonu do Bostonu i z powrotem. Loty te odbywają się o bardzo wczesnych godzinach, ale wiek stewardessy zupełnie nie przeszkadza jej w tym, aby być na lotnisku na czas. - Ustawiam budzik na 2:10. I kiedy dzwoni, wstaję - przekonuje.

Bette stała się prawdziwą gwiazdą wśród pasażerów, którzy chętnie robią sobie z nią zdjęcia. Nic dziwnego, bo wciąż jest pełna klasy, wigoru i zawsze uśmiechnięta. Mimo 82 lat, nadal jest w stanie przenieść chorą osobą do przejścia, bez problemu zdaje też coroczne testy prowadzone przez Federalną Administrację Lotnictwa - amerykański organ nadzoru lotniczego. W rozmowie z Daily Mail przyznaje, że jej ulubioną częścią lotu jest witanie pasażerów na pokładzie i żegnanie ich przy wyjściu.

Przez lata udało jej się nawet nawiązać bliższą relację z osobami regularnie podróżującymi na tej trasie. - Wchodzisz, spotykasz ją, a ona zna twoje imię i pamięta o czym rozmawialiście wczoraj, w zeszłym tygodniu, czy nawet w zeszłym miesiącu - mówi brytyjskiemu serwisowi Simon Johnson, jeden z takich pasażerów.

Zastanawiacie się pewnie, czy Bette nie powinna już przejść na emeryturę. Stewardessa przyznaje, że na razie o tym nie myśli. - Choć zdaję sobie sprawę, że kiedyś to nastąpi. Przecież nie będę latać do 90. Nie mogę - mówi.

Pod filmem zamieszczonym przez agencję AFP na Twitterze pojawiło się mnóstwo pochlebnych komentarzy pod adresem Nash.

Bette, królowa przestworzy!
Prawdziwa pasjonatka
Niewiarygodne!

Życzymy Bette, aby jak najdłużej mogła wykonywać swoją pracę z przyjemnością. 

 

Źródło: Agencja AFP, Daily Mail

Zobacz też: Dlaczego stewardessy witają pasażerów, trzymając ręce za plecami? Zdziwisz się, co w tym czasie robią ich dłonie

Sprawdź swój horoskop na 2018 rok!

Więcej o: