Już nie musisz czekać na odbiór bagażu nadawanego. Wystarczy, że zastosujesz któryś z tych sposobów

Wiele osób podróżujących samolotami bardzo nie lubi tego momentu, kiedy na lotnisku trzeba czekać na odbiór bagażu. Są jednak sposoby na to, aby wasza torba pojawiła się na taśmie w pierwszej kolejności.

Chyba większość latających samolotami choć raz musiała zmierzyć się z trudną sytuacją, jaką jest oczekiwanie na bagaż po wylądowaniu. Niektórzy z was z pewnością mieli więcej szczęścia, bo walizka pojawiła się szybko. Inni prawdopodobnie musieli czekać dłużej, z rozpaczą stwierdzając, że bus, który miał zawieźć ich z lotniska do miasta, właśnie odjechał. A następny będzie za godzinę.

Rozwiązaniem może być podróżowanie tylko z bagażem podręcznym, o ile leci się gdzieś tylko na kilka dni. Jednak nie zawsze się to sprawdzi, ponieważ niektóre linie wprowadzają limit bagaży, które mogą zostać wniesione na pokład. Pozostałe więc i tak trafiają do luku, a ich właściciele i tak muszą na nie czekać.

Pięć rzeczy, które w samolocie dostaniesz za darmo

Istnieje jednak kilka trików, dzięki którym wasza nadana wcześniej walizka pojawi się na taśmie na początku, pozwalając wam zaoszczędzić cenny czas. 

Uwaga, delikatne!

Przy odprawie bagażowej poproś, aby na twoją walizkę została naklejona adnotacja, że jest to delikatny bagaż (po angielsku fragile). Torby oznaczone w ten sposób ładowane są do luku później, dzięki czemu potem na taśmie pojawiają się jako pierwsze. Dodatkową zaletą takiej naklejki jest to, że z takimi bagażami personel obchodzi się łagodniej. Zdarza się jednak, że obsługa lotniska nie zauważa oznaczenia. Mamy jednak nadzieję, że was to nie spotka.

Ostatni będą pierwszymi

W przypadku bagażu to powiedzenie rzeczywiście się sprawdza. Cytowany przez Travel + Leisure Thomas Lo Sciuto, pracujący przy odprawie pasażerów na lotnisku, zdradza, że najlepiej podejść do odprawy na samym końcu. - Wasz bagaż trafi wtedy na ostatni wózek i jako ostatni zostanie załadowany do samolotu. Oznacza to, że po wylądowaniu, prawdopodobnie trafi na rampę, z której odbiera się walizki, w pierwszej kolejności - wyjaśnia. 

Inną metodą, choć bardziej kosztowną, jest podróżowanie w klasie biznesowej lub premium (nazwy mogą różnić się w zależności od linii lotniczej). Tacy pasażerowie mają zapewnioną nie tylko priorytetową odprawę, ale również pierwszeństwo w odbiorze bagażu.

Źródło: Travel + Leisure

Zobacz też: Dlaczego do samolotu wsiadamy z lewej strony? Ma to związek z bezpieczeństwem i... statkami [WYJAŚNIAMY]

Sprawdź swój horoskop na 2018 rok!

Komentarze (28)
Już nie musisz czekać na odbiór bagażu nadawanego. Wystarczy, że zastosujesz któryś z tych sposobów
Zaloguj się
 • ko_mek

  Oceniono 72 razy 64

  Z ta naklejka to nie bylo na powaznie prawda ?
  Juz pomijam fakt, ze jesli wszyscy sie do tego zastosuja, to znajdziemy sie w punkcie wyjscia.
  Ale ta naklejka jest dla tych, ktorzy maja naprawde delikatny bagaz. Wiec im sie pogniecie, bo ktos nie chce czekac.
  A moze lepiej naklejke "jestem cwaniakiem i nie chce mi sie czekac na bagaz jak inni".
  Przykre czytac takie rzeczy w GW.

 • kochaj.forumowicza.jak.siebie

  Oceniono 49 razy 47

  Czy to jest zgodne z etyką dziennikarską, żeby radzić czytelnikowi kłamanie o nadzwyczajnej delikatności bagażu (fragile),, po to, aby kosztem innych pojawić się szybciej na taśmie?? To jest ta nowa światła gazeta.pl awangarda współczesnego humanizmu?

 • kloceklego

  Oceniono 46 razy 44

  "Twoja walizka zawsze ostatnia? Masz dość czekania na bagaż na lotnisku? Jest na to sposób, a nawet trzy"

  1. nie lataj
  2. nie bierz walizki
  3. weź pierwszą z brzegu i goń

 • artur74

  Oceniono 24 razy 20

  Ja zawsze wrzucam do walizki głośno tykający budzik ... a odbiór bagażu odbywa się potem kulturalnie w osobnym pokoju ...

 • plobywatel

  Oceniono 11 razy 11

  Weź tylko bagaż podreczny- tak radzi redaktorek!!! I w związku z tym mój bagaż wyjedzie pierwszy ???

 • wagadudu

  Oceniono 10 razy 10

  JPRDL, co za rady... Najlepiej nie lecieć samolotem to wtedy nie trzeba czekać na bagaż. Fajna rada?

 • Franz Maurer

  Oceniono 8 razy 8

  Jeśli bagaż trafi ostatni do łuku bagażowe to przy wypakowywaniu pojawi się na dnie wózka na bagaże więc na taśmę zostanie wypadkowany na końcu . I cały misterny plan w p**du :)

 • yuraathor

  Oceniono 6 razy 6

  pi...lenie , leciałem żoną, razem się odprawialiśmy w Pzn, na końcu kolejki będąc .w Sevilli jej walizka wyskoczyła jako piąta czy szósta a moja za dwadzieścia minut

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX