Widać stamtąd nawet Śnieżkę i budynek we Wrocławiu. Tak wygląda panorama Sudetów z nowej perspektywy

Turyści mogą już wspinać się na nową wieżę widokową w Polsce. Platforma, z której można podziwiać panoramę Sudetów, została otwarta w Górach Wałbrzyskich. Zobaczycie stamtąd Śnieżkę i najwyższy budynek Wrocławia.

Miłośnicy gór i turyści mogą już podziwiać piękną panoramę Sudetów - od Karkonoszy aż po Masyw Śnieżnika - rozciągającą się z nowo otwartej wieży widokowej. Platforma powstała na Dolnym Śląsku na najwyższym szczycie Gór Wałbrzyskich - Borowej. Przy dobrej pogodzie możliwe będzie dostrzeżenie Śnieżki, Wielkiej Sowy, a także wrocławskiego budynku Sky Tower będącego trzecim, po Pałacu Kultury i Warsaw Spire, najwyższym budynkiem w Polsce.

ZOBACZ NOWĄ WIEŻĘ WIDOKOWĄ W POLSCE >>>

Ażurowa, skręcana konstrukcja ma 16 metrów wysokości, a na jej szczyt wiedzie 90 metalowych, krętych schodów. Na górze wybudowano wiatę i ławki, wkrótce ma zostać zamontowany także system kamer pomagający w patrolowaniu lasów i reagowaniu w przypadku pożaru. Aby podziwianie krajobrazów było łatwiejsze i przyjemniejsze, na wieży mają pojawić się lunety. Postawiono tam również tablice informacyjne, które pomogą turystom rozpoznać poszczególne szczyty w panoramie Sudetów.

Maszt radiowy pod Płockiem był kiedyś najwyższą konstrukcją na świecie. Weszli na jego szczyt

Budowa wieży to efekt rozmów i konsultacji lokalnych władz z mieszkańcami dotyczących zagospodarowania terenu pobliskich gór. Wszyscy mają nadzieję, że nowa atrakcja pobudzi ruch turystyczny w regionie i przyciągnie na Borową tych, którzy do tej pory woleli wspinać się na nieco niższy Chełmiec.

Nowy punkt widokowy to wspólna inwestycja Gminy Jedlina-Zdrój oraz Gminy Wałbrzych i Nadleśnictwa Wałbrzych. Budowa kosztowała ponad milion złotych.

Tak wyglądały ostatnie dni na budowie wieży:

 

Zobacz też: Podziwiaj Tatry spomiędzy koron drzew. Tuż przy granicy powstała nietypowa ścieżka widokowa

Sprawdź swój horoskop na 2018 rok!

Więcej o: