Stewardessa podjada posiłki z tacek dla pasażerów. Zamierza je im później podać? [WIDEO]

Na YouTubie pojawiło się nagranie, na którym widać stewardessę podjadającą posiłki pasażerów. Linie lotnicze zareagowały błyskawicznie - zawiesiły stewardessę.

Do niecodziennej sytuacji doszło w kuchni samolotu linii Urumqi Air, taniego przewoźnika z Chin, który jest częścią grupy Hainan Airlines. Na nagraniu, które pojawiło się w sieci, widać stewardessę stojącą przed kilkunastoma pojemnikami z jedzeniem dla pasażerów. Kobieta zjada z nich kilka łyżek potrawy. 

 

Gdy tylko film trafił do internetu, przedstawiciele przewoźnika zareagowali, tłumacząc, że jedzenie nie było przeznaczone do podania pasażerom. - Te posiłki to niewykorzystane porcje. Zostały otwarte bez pozwolenia, ponieważ w przypadku niedokończonych dań powinna zostać zastosowana odpowiednia procedura - wyjaśniali w opublikowanym oświadczeniu. Dodali także, że załoga otrzymuje na pokładzie odpowiednie posiłki. Dlaczego w takim razie stewardessa postanowiła spróbować jedzenia z pojemników? Nie wiadomo.

Pięć rzeczy, które w samolocie dostaniesz za darmo

Urumqi Air zapewnia również, że nie toleruje tego typu zachowań i że podjadająca stewardessa została już zawieszona i wszczęto wobec niej postępowanie dyscyplinarne i wyjaśniające całą sprawę. - Jest nam bardzo przykro. Przestrzeganie standardów to obowiązek naszych pracowników, dlatego chcemy przeprosić za nieprzyjemności spowodowane tym zdarzeniem - dodają.

Z kieliszka z powrotem do butelki

To nie pierwszy raz, gdy stewardessa zostaje przyłapana na nieodpowiednim zachowaniu związanym z serwowaniem jedzenia lub napojów pasażerom. Kilka miesięcy temu pracownica linii Emirates została nagrana z ukrycia podczas przelewania resztek szampana z kieliszka do butelki.

Często pojawiającym się wówczas wytłumaczeniem było to, że przelanie resztek do butelki ułatwia ich zutylizowanie, a stewardessa nie zamierzała później podawać tego szampana pasażerom. Głos zabrał również rzecznik linii. - Emirates zawsze stara się dostarczać usługi najwyższej jakości. Zachowanie nagrane na tym filmie nie odpowiada naszym standardom. Jesteśmy w trakcie badania sprawy - powiedział w rozmowie z brytyjskim dziennikiem "The Independent".

Może zainteresuje cię też: Stewardessa zdradza, jakie miejsce zająć w samolocie, żeby mieć najlepszą obsługę

Sprawdź swój horoskop na 2018 rok!

Więcej o: