PKP idzie z duchem czasu. Nowa opcja, dzięki której można uniknąć tłoku w pociągu

PKP Intericity wprowadziło nową opcję, która ułatwi podróżnym podjęcie decyzji o wyborze połączenia. Od teraz kupując bilet przez internet dostają informację, czy i jak tłoczno jest w interesującym ich pociągu.

PKP Intercity wprowadziło udogodnienie, z którego najbardziej powinni ucieszyć się podróżujący na obleganych trasach. Od teraz, razem z ceną biletu, na stronie przewoźnika wyświetlana jest również informacja (w formie kolorowej grafiki) o przepełnieniu pociągu.

Od teraz podróżujący pociągami PKP Intercity dostają informację o obłożeniu składu już na etapie kupowania biletówOd teraz podróżujący pociągami PKP Intercity dostają informację o obłożeniu składu już na etapie kupowania biletów Fot. Materiały prasowe PKP Intercity

Dzięki temu planujący podróż może się łatwo zorientować, czy będzie musiał liczyć się z tłokiem w trakcie jazdy. Zgodnie z wynikami ankiety przeprowadzonej przez spółkę taka informacja jest istotna aż dla 75 proc. respondentów.

W niecałe 3 godziny z Zakopanego do Gdańska? I nawet odczujesz prędkości. Taki pociąg to nasze marzenie

To nie jedyna nowość, jaką w ostatnim czasie PKP Intercity "zafundowało" podróżnym. Oprócz odświeżonej strony internetowej, od zeszłego tygodnia można kupować za jej pośrednictwem bilety na przejazdy z przesiadką. Wcześniej było to możliwe tylko w dworcowych kasach.

Zobacz też:

Absurd w PKP: specjalne przedziały rodzinne nie dla rodzin? "U nas powinna być w tym miejscu kaplica"

Pozytywnie o PKP: przez opóźnienie specjalnie dla niej zatrzymali pociąg. "Zdębiałam. Że niby dla mnie?"

Więcej o: