PKP idzie z duchem czasu. Nowa opcja, dzięki której można uniknąć tłoku w pociągu

PKP Intericity wprowadziło nową opcję, która ułatwi podróżnym podjęcie decyzji o wyborze połączenia. Od teraz kupując bilet przez internet dostają informację, czy i jak tłoczno jest w interesującym ich pociągu.

PKP Intercity wprowadziło udogodnienie, z którego najbardziej powinni ucieszyć się podróżujący na obleganych trasach. Od teraz, razem z ceną biletu, na stronie przewoźnika wyświetlana jest również informacja (w formie kolorowej grafiki) o przepełnieniu pociągu.

Od teraz podróżujący pociągami PKP Intercity dostają informację o obłożeniu składu już na etapie kupowania biletówOd teraz podróżujący pociągami PKP Intercity dostają informację o obłożeniu składu już na etapie kupowania biletów Fot. Materiały prasowe PKP Intercity

Dzięki temu planujący podróż może się łatwo zorientować, czy będzie musiał liczyć się z tłokiem w trakcie jazdy. Zgodnie z wynikami ankiety przeprowadzonej przez spółkę taka informacja jest istotna aż dla 75 proc. respondentów.

W niecałe 3 godziny z Zakopanego do Gdańska? I nawet odczujesz prędkości. Taki pociąg to nasze marzenie

To nie jedyna nowość, jaką w ostatnim czasie PKP Intercity "zafundowało" podróżnym. Oprócz odświeżonej strony internetowej, od zeszłego tygodnia można kupować za jej pośrednictwem bilety na przejazdy z przesiadką. Wcześniej było to możliwe tylko w dworcowych kasach.

Zobacz też:

Absurd w PKP: specjalne przedziały rodzinne nie dla rodzin? "U nas powinna być w tym miejscu kaplica"

Pozytywnie o PKP: przez opóźnienie specjalnie dla niej zatrzymali pociąg. "Zdębiałam. Że niby dla mnie?"

Komentarze (35)
PKP idzie z duchem czasu. Nowa opcja, dzięki której można uniknąć tłoku w pociągu
Zaloguj się
 • ma.ci.ej

  Oceniono 47 razy 47

  Ja bym wolał plan miejsc w wagonach z zaznaczeniem, które jest wolne, a które zajęte i możliwością wybrania konkretnego miejsca.

 • ar.co

  Oceniono 20 razy 14

  Przecież już teraz w ogromnej większości pociągów nie powinno być żadnego tłoku - niemal przy każdym ogłoszeniu o wjeździe pociągu słyszymy "pociąg objęty jest całkowitą rezerwacją miejsc" (oprócz lokalnych), więc jaki ty może być tłok? Sprzedaje się tyle biletów, ile jest miejsc i koniec. Tylko co z tego, skoro jednocześnie PKP sprzedaje do ostatniej minuty przed odjazdem - oraz po odjeździe, już w pociągu - bilety bez rezerwacji? Cała ta nowa opcja to zwykłe mydlenie oczu, a jak podejrzewam - przygotowanie do podniesienia cen pod hasłem "no przecież wprowadziliśmy taaaakie udogodnienia!". Na razie legitymacje na bilety zniżkowe na przyszły rok zdrożały o kilkadziesiąt procent.

 • sasieczno

  Oceniono 13 razy 13

  No jest prawie dobrze.
  Jeśli chodzi o przesiadki, to można kupić bilet na stronie tylko, jeśli jest jedna przesiadka - a i to nie zawsze (nie wiedzieć czemu).
  Jeśli chodzi o zajętość, to też działa to dziwnie - wczoraj chcialem kupić bilet na pociąg na dzisiaj, oznaczony piktogramem "Ograniczona dostępność miejsc". Zgodnie z opisem - miejsca są, ale niekoniecznie do wyboru. Po wybraniu pociągu okazalo się, że miejsc siedzących nie ma. Czyli "Brak gwarancji miejsca". Dodam, że ten sam piktogram wciąż jest widoczny i dzisiaj, pomimo braku wolnych miejsc.
  Czyli, jak zwykle, cytując dymek na pewnym rysunku A. Mleczki: "wiele zrobiliśmy, ale wiele jeszcze zostało do zrobienia" :)

 • jsn

  Oceniono 12 razy 12

  faktycznie sukces! i tanszy niż wprowadzenie dodatkowego pociągu

 • janciovodnik

  Oceniono 10 razy 10

  Nie mamy pełnej informacji i co nam zrobisz !!!

 • c.t.k

  Oceniono 7 razy 7

  Pytanie jest takie:Czy PKP wyciąga wnioski z informacji o przepełnieniu i braku wolnych miejsc?

 • arsem

  Oceniono 9 razy 7

  Szok. XXI wiek, a w erze dobrej zmiany trzeba się jarać takimi nowinkami...

 • slaveuss

  Oceniono 9 razy 5

  Ta usługa jest dobra wyłącznie dla osób, które kupują bilet na "już" lub na następny dzień. Wydaje mi się, że zdecydowana większość podróżnych kupuje bilety z wyprzedzeniem (bo wtedy można nabyć bilety w promocyjnych cenach) i tego rodzaju informacja może być dla nich myląca, bo przecież do dnia odjazdu pociągu, bilety może jeszcze kupić wiele innych osób. Nie krytykuję tego rozwiązania ale trzeba mieć świadomość, że to tylko prognoza i to na dzień zakupu biletu a nie na dzień odjazdu pociągu.

 • voytekvoytek

  Oceniono 9 razy 5

  dokładnie wiedzą, które pociągi są zazwyczaj przepełnione. wystarczy doczepić tyle wagonów, ile potrzeba. kończę pracę np. o 16 , to chcę najbliższym pociągiem jechać do domu, a nie czekać 3 albo 4 godziny na następny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX