Najpiękniejsze zdjęcia Tatr i nie tylko. Fotografowie oddali je za darmo, cel jest szczytny

Na profilu facebookowym Tatromaniaka trwa licytacja wspaniałych zdjęć gór zrobionych przez fotografów krajobrazu z całej Polski. Dochód ze sprzedaży fotografii zostanie przekazany na rehabilitację taterniczki Anny Król.

"Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu". Magiczna wioska w górach pełna weekendowych atrakcji [TRIP WE DWOJE]

Na popularnym wśród pasjonatów gór profilu Tatromaniak trwa licytacja zdjęć wykonanych przez polskich fotografów, również tych bardzo znanych. Dochód ze sprzedaży fotografii ma zostać przekazany na leczenie taterniczki Anny Król, która w wieku zaledwie 25 lat przeszła rozległy udar mózgu. Koszty jej rehabilitacji wynoszą blisko 3 tysiące złotych miesięcznie, dlatego górska społeczność postanowiła się zmobilizować i pomóc taterniczce, zbierając środki na jej leczenie.

ZOBACZ, JAKIE ZDJĘCIA MOŻNA WYLICYTOWAĆ >>>

Na aukcję trafiło 65 zdjęć przedstawiających górskie krajobrazy. Nie brakuje oczywiście wspaniałych tatrzańskich panoram. Na fotografiach znalazły się m.in.: Giewont, Świnica zimą, Litworowy Staw, Dolina Gąsienicowa czy kometa nad Mięguszowieckimi Szczytami. Są również zdjęcia wykonane poza Tatrami, np. lodowiec Baltoro z K2 w tle, widok na Mount Everest i Lhotse czy rezerwat przyrody Dyrhólaey na Islandii. 

Osoby, które chcą wziąć udział w licytacji, powinny pod wybranym zdjęciem zostawić komentarz z kwotą, którą są gotowe zapłacić. Aukcja trwa do 26 listopada do godz. 20:00. Po zakończeniu ci, którzy zadeklarowali największe kwoty przy poszczególnych zdjęciach, poproszeni zostaną o kontakt w wiadomości prywatnej na profilu Tatromaniak, gdzie otrzymają dalsze instrukcje dotyczące wpłat. Zebrane w ten sposób pieniądze trafią na konto Fundacji Tatra Rescue, która jest głównym organizatorem aukcji.

Annę Król można też wesprzeć, nie uczestnicząc w licytacji. Dowolną kwotę można przekazać na konto Fundacji Anny Dymnej z dopiskiem "Anna Król":
BZ WBK SA
Swift: WBKPPLPP
65 1090 1665 0000 0001 0373 7343.

Zobacz też: Zdjęcia Tatr, jakich jeszcze nie widzieliście. Niektóre nigdy nie były publikowane

Więcej o: