W kilka godzin Krupówki zmieniły się w bajkową krainę. Zima w Tatrach nie odpuszcza [ZDJĘCIA]

W polskich Tatrach zima nie czekała do grudnia i rozpoczęła się już w październiku. Grubą warstwą śniegu pokryło się Zakopane, a słynne Krupówki wyglądają wręcz bajecznie.

Niedawno pisaliśmy o tym, że w Tatrach zima trwa już na całego, choć jest dopiero październik. Pani Krystyna Drzyzga uwieczniła na zdjęciu zaśnieżoną Dolinę Pięciu Stawów. Fotografię możecie zobaczyć TUTAJ.

Nie był to jednak jednorazowy opad śniegu w polskich Tatrach. W ubiegły weekend biały puch całkowicie pokrył Zakopane, w tym m.in. słynne Krupówki, co na swoich zdjęciach uchwycili Karol Nienartowicz i Grzegorz Zawiślak. Więcej fotografii ich autorstwa znajdziecie na ich fanpage'ach - Karol Nienartowicz - Mountain Photographer oraz Grzegorz Zawiślak - Polish Storm Chaser.

Kiedy patrzy się na zdjęcia, na usta ciśnie się tylko jedno słowo: magicznie. Ulica, drzewa, latarnie, dachy pobliskich budynków - wszystko okryte jest grubym, śnieżnym płaszczem. - Aż zatęskniłem za świątecznym nastrojem - napisał Nienartowicz w poście na Facebooku, w którym zamieścił zdjęcia.

Ciekawe porównanie znalazło się też na Twitterze. Na zamieszczonych tam zdjęciach z miejskiej kamery internetowej widać, jak szybko, bo zaledwie w przeciągu kilku godzin, zmieniła się pogoda w Zakopanem.

Z kolei dziennikarze "Tygodnika Podhalańskiego" nagrali film, na którym widać obfite opady śniegu:

 

Zdjęcia opublikowane przez obu fotografów wywołały masę komentarzy, większość osób była zachwycona wyjątkową, zimową aurą:

Dziwne, wystarczy trochę śniegu i parę lamp, a nasza fantazja przenosi nas w czasy dzieciństwa, w okres świąteczny. Uwielbiam ten czas.
Dałabym wszystko, żeby tam być
Bajecznie pięknie. Kocham takie klimaty
No cudownie wprost, jak w bajce!

TOPR ostrzega

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe już w ubiegłym tygodniu ostrzegało przed trudnymi warunkami pogodowymi w górach. W jednej z notatek, zamieszczanych regularnie na stronie internetowej TOPR, ratownicy informowali o zasypanych śniegiem szlakach, braku widoczności i 15-centymetrowej pokrywie śnieżnej na Kasprowym Wierchu.

Z kolei 24 października TOPR ogłosił pierwszy stopień zagrożenia lawinowego dla polskich Tatr.

Może zainteresuje cię też: Oto najniebezpieczniejsze szlaki w Tatrach. Tam nie idź, jeśli nie miałeś wcześniej styczności z górami

"Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu". Magiczna wioska w górach pełna weekendowych atrakcji [TRIP WE DWOJE]

Więcej o: