Podziwiaj Tatry spomiędzy koron drzew. Tuż przy granicy powstała nietypowa ścieżka widokowa

Jest w Czechach i w Danii, teraz też na Słowacji. Przy polskiej granicy powstała ścieżka widokowa. Ale nie taka zupełnie zwyczajna. Można z niej podziwiać Tatry spomiędzy koron drzew.

Miłośników gór z pewnością ucieszy ta informacja. W słowackiej miejscowości Zdziar powstała nietypowa drewniana konstrukcja - chodnik korunami stromov. To ścieżka widokowa wiodąca pomiędzy koronami drzew. Rozciąga się stamtąd malownicza panorama Tatr Bielskich i Pienin. Spacerujący nią turyści będą mogli więc podziwiać górskie szczyty z nieco innej perspektywy niż dotychczas.

Zdziar znajduje się w odległości zaledwie 10 kilometrów od polskiej granicy, nie trzeba więc będzie jechać bardzo daleko, aby na własnej skórze przekonać się, jak to jest przechadzać się 24 metry nad ziemią - na takiej wysokości został zbudowany drewniany chodnik. 

 

Na 603-metrowej trasie turyści znajdą też wiele informacji edukacyjnych dotyczących regionu. Twórcy ścieżki zapowiadają również liczne niespodzianki i przekonują, że spacer po ścieżce to okazja do lepszego zapoznania się z otaczającą człowieka naturą. - Z nami poznacie lokalne lasy od korzeni aż po korony. Przedstawimy ci życie lasu i jego rzadko spotykanych mieszkańców - zapewniają na stronie internetowej poświęconej ścieżce.

Tak będzie wyglądać przechadzka wśród drzew >>>

 

Częścią projektu jest też 32-metrowa wieża widokowa oraz owinięta wokół niej 61-metrowa zjeżdżalnia, która, jak zapewniają twórcy, "pozwala skrócić drogę w dół, a jednocześnie podnosi adrenalinę". Całość została otwarta 29 września tego roku. Na początku będzie czynna od 9:00 do 18:00, w październiku i listopadzie od 9:30 do 16:00, a w grudniu, styczniu i lutym od 9:00 do 16:00. 

Za wejście na samą ścieżkę dorośli zapłacą 8 euro, a dzieci i osoby po 65. roku życia 6,50 euro. Można też kupić bilet rodzinny za 21 euro. Dostępna jest też taka atrakcja jak kolejka linowa - jedno- i dwukierunkowa. Kosztuje odpowiednio 6 i 7 euro dla dorosłych oraz 4,50 i 5,50 euro dla dzieci i osób starszych. 

Nie jest to jednak pierwsza tego typu atrakcja w Europie. Podobne deptaki wśród drzew powstały już w Czechach i Danii.

Informacje o ścieżce na Słowacji na bieżąco pojawiają się na jej fanpage'u oraz na stronie internetowej, która ma też swoją polską wersję językową.

Ścieżką rowerową w Nowej Zelandii zachwyca się cały świat. Ale w Polsce też mamy takie cudo

Więcej o: