18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

W tym kraju są prawie 3 miliony nudystów. Teraz mogą spacerować nago po publicznym parku

Pod koniec sierpnia został otwarty pierwszy park dla nudystów w Paryżu. Znajduje się w Lasku Vincennes we wschodniej części miasta i na razie będzie można z niego korzystać do 15 października.

Pierwszy park dla nudystów w Paryżu został otwarty 31 sierpnia. Znajduje się na wschodzie miasta, w Lasku Vincennes. Na razie będzie dostępny publicznie i bezpłatnie do 15 października od 8:00 do 19:30. 

Wydzielona przestrzeń znajduje się obok rezerwatu ptaków i liczy 7300 metrów kwadratowych. W parkowych alejkach ustawione zostały specjalne znaki informujące o tym, że spacerowicze zbliżają się do części przeznaczonej dla nudystów. Ponadto zakazane są ekshibicjonizm i wojeryzm, czyli tzw. podglądactwo. Wszystko po to, aby uniknąć nieporozumień i każdemu zapewnić komfort.

Z otwarcia takiego miejsca zadowoleni są członkowie Paris Naturists Association, czyli stowarzyszenia zrzeszającego naturystów ze stolicy Francji. Mają oni nadzieję, że to wydarzenie pomoże w zlikwidowaniu tematu tabu, jakim jest nudyzm. Rzecznik organizacji, Jean Claude-Penegry powiedział, że to nie tylko letnia moda praktykowana na plażach. To sposób życia i określony system wartości. - Ci, którzy nie znają tego stylu życia i widzą w nudyzmie coś wstrząsającego i uważają go za oznakę braku szacunku, powinni spojrzeć na to w inny sposób, ponieważ nagość nie jest niczym wstydliwym - przekonywał.

 

Na temat otwarcia parku wypowiedziała się również Penelope Komites, zastępczyni burmistrza Paryża odpowiedzialna za parki miejskie. - Utworzenie takiego miejsca jest potwierdzeniem realizowania przez władze otwartej wizji wykorzystania paryskich przestrzeni publicznych - stwierdziła.

Z danych organizacji France 4 Naturism wynika, że we Francji ponad 2,5 mln osób praktykuje nudyzm, a na terenie całego kraju działa około 460 miejsc przeznaczonych dla osób preferujących taki styl życia.

Zobacz też: Najlepsze plaże i wioski nudystów w Polsce i za granicą. Tam swobodnie możesz chodzić nago

Turysto, uważaj! Są gesty, które mogą nawet zaprowadzić do więzienia

Więcej o: