18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

W tym kraju są prawie 3 miliony nudystów. Teraz mogą spacerować nago po publicznym parku

Pod koniec sierpnia został otwarty pierwszy park dla nudystów w Paryżu. Znajduje się w Lasku Vincennes we wschodniej części miasta i na razie będzie można z niego korzystać do 15 października.

Pierwszy park dla nudystów w Paryżu został otwarty 31 sierpnia. Znajduje się na wschodzie miasta, w Lasku Vincennes. Na razie będzie dostępny publicznie i bezpłatnie do 15 października od 8:00 do 19:30. 

Wydzielona przestrzeń znajduje się obok rezerwatu ptaków i liczy 7300 metrów kwadratowych. W parkowych alejkach ustawione zostały specjalne znaki informujące o tym, że spacerowicze zbliżają się do części przeznaczonej dla nudystów. Ponadto zakazane są ekshibicjonizm i wojeryzm, czyli tzw. podglądactwo. Wszystko po to, aby uniknąć nieporozumień i każdemu zapewnić komfort.

Z otwarcia takiego miejsca zadowoleni są członkowie Paris Naturists Association, czyli stowarzyszenia zrzeszającego naturystów ze stolicy Francji. Mają oni nadzieję, że to wydarzenie pomoże w zlikwidowaniu tematu tabu, jakim jest nudyzm. Rzecznik organizacji, Jean Claude-Penegry powiedział, że to nie tylko letnia moda praktykowana na plażach. To sposób życia i określony system wartości. - Ci, którzy nie znają tego stylu życia i widzą w nudyzmie coś wstrząsającego i uważają go za oznakę braku szacunku, powinni spojrzeć na to w inny sposób, ponieważ nagość nie jest niczym wstydliwym - przekonywał.

 

Na temat otwarcia parku wypowiedziała się również Penelope Komites, zastępczyni burmistrza Paryża odpowiedzialna za parki miejskie. - Utworzenie takiego miejsca jest potwierdzeniem realizowania przez władze otwartej wizji wykorzystania paryskich przestrzeni publicznych - stwierdziła.

Z danych organizacji France 4 Naturism wynika, że we Francji ponad 2,5 mln osób praktykuje nudyzm, a na terenie całego kraju działa około 460 miejsc przeznaczonych dla osób preferujących taki styl życia.

Zobacz też: Najlepsze plaże i wioski nudystów w Polsce i za granicą. Tam swobodnie możesz chodzić nago

Turysto, uważaj! Są gesty, które mogą nawet zaprowadzić do więzienia

Komentarze (27)
W tym kraju są prawie 3 miliony nudystów. Teraz mogą spacerować nago po publicznym parku
Zaloguj się
 • margot452

  Oceniono 35 razy 27

  A w Polsce się pieski potrafią przy.....ć, ze sobie człowiek w parku czyta książkę przyodziany w bikini.... i jeszcze wylegitymować mnie chcieli - nie wiem tylko, z majtek im miałam ten dowód wyciągnąć?

 • sp-dziadu2012

  Oceniono 28 razy 18

  Jak Rydzyk uruchomi swoją geotermie to też będzie tylko dla nudystów. Ale uwaga- na ewentualne spotkanie z Sobecką.

 • kreesdebarg

  Oceniono 13 razy 9

  mogliście to napisać przed wakacjami , teraz już za późno

 • pies_z_cheshire

  Oceniono 7 razy 5

  W ten płonącej, zislamizowanej Francji zrobiono w stolicy miejsce dla nudystów. Zastanawiam się, jak głośny byłby wrzask, gdyby ktoś z podobnym pomysłem wystąpił u nas - w kraju pozbawionym religijnego fanatyzmu :)

 • ochujek

  Oceniono 9 razy 3

  Biskupy też tam chodzą na golasa? Wesołowski i Paetz byliby w raju.

 • jan.w2

  Oceniono 9 razy 3

  Opalanie się na gulczasa, to jet to.

 • korgan123

  Oceniono 14 razy 2

  www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/pobita-za-opalanie-sie-w-bikini-oburzenie-w-internecie-i-na-ulicach,563520.html

 • representation1

  Oceniono 11 razy -1

  Ostatnie podrygi golasów
  ----------------------------------
  Łamią prawo szariatu. Islamiści zrobią z nimi porządek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX