Zamów sobie helikopter i przeleć nad miastem. Uber rusza z nową usługą

Uber zamierza wprowadzić w Polsce nową usługę. Firma zapowiedziała, że chce uruchomić w naszym kraju przeloty helikopterem. Nieoficjalnie mówi się, że usługa będzie dostępna w bardzo korzystnej cenie.

W Chorwacji są motorówki, w Turcji łodzie, a w Indiach - riksze. Teraz przyszedł czas na wprowadzenie nowej usługi w Polsce. Uber zapowiedział, że już niedługo w naszym kraju uruchomi... przeloty helikopterem.

O tym, że firma planuje wprowadzenie takiej usługi, wiadomo było od początku 2016 roku. Początkowo miała być ona testowana w Stanach Zjednoczonych, ale ostatecznie pierwsze loty helikopterami odbyły się w brazylijskim Sao Paulo.

Choć przewoźnik na razie nie zdradza więcej szczegółów, pojawiają się nieoficjalne informacje, że na razie UberHelikopter wystartuje tylko w Warszawie, a przeloty będą możliwie tylko na z góry określonych trasach, co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę lądowisk.

Póki co, nie jest też znana cena usługi. Możliwe, że jeżeli firma zaproponuje podobne stawki jak w Ameryce, za przelot trzeba będzie zapłacić od 60 do 250 złotych.

Skorzystacie z usługi, kiedy już będzie dostępna?

Redakcja Podróże Gazeta.pl weźmie udział w locie testowym. Relacji szukajcie wkrótce w naszym serwisie.

Zobacz też:

Nikogo nie interesują zasady bezpieczeństwa w samolocie? Nie w British Airways. To wideo robi furorę!

Puszcza Białowieska jest zagrożona. Stworzono więc... jej cyfrową kopię

Więcej o: