Powstaje najnowocześniejszy zalew w Polsce. Zaledwie 45 km od Warszawy. Będzie hitem wakacji

Pod Warszawą powstaje jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc wypoczynkowych w Polsce. Zalew Żyrardowski, bo o nim mowa, ma zostać ukończony do 31 maja 2018 r. i wiele wskazuje na to, że w następne wakacje przeżyje prawdziwe oblężenie.

Zalew Żyrardowski znajduje się w odległości około 45 kilometrów od Warszawy. W przyszłym roku ma szansę stać się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. Wszystko dzięki trwającej modernizacji obiektu, która ma zakończyć się w maju 2018. 

Obiekt zajmie 21,5 hektara, a sam zbiornik wodny ma mieć ponad 11 ha. Poza tym turyści będą mogli skorzystać z wielu innych atrakcji. Na terenie Zalewu Żyrardowskiego powstaną dwie plaże - piaszczysta i trawiasta, boiska do gry w piłkę nożną i siatkówkę, siłownie plenerowe i baseny. Zostaną wydzielone również dwie specjalne strefy - wypoczynkowa i przeznaczona do grillowania, a spacerowicze będą mogli skorzystać z alejek i deptaku. Pojawiła się też informacja, że dookoła zalewu zostanie poprowadzona ścieżka rowerowa. - Ścieżka powstanie tylko po stronie ośrodka i razem z ulicą Ziołową będzie budowana po zakończeniu jego modernizacji - mówi nam Anna Wasek z Wydziału Promocji Urzędu Miasta Żyrardów.

Całość projektu została dopełniona elementami tzw. małej architektury. Pojawią się więc ławki, toalety dla psów, hamaki, rozstawione zostaną leżaki, a wcześniej wspomniana strefa grillowa ma być zadaszona. Wykonawca ma zadbać również o zamontowanie odpowiedniego oświetlenia, a osoby zmotoryzowane będą mogły skorzystać z parkingów, na których do ich dyspozycji będzie 250 miejsc postojowych.

Przetarg na modernizację Zalewu Żyrardowskiego wygrało konsorcjum złożone z firm „Amat” Zbigniewa Hordyja oraz „Tel-Bud” Sławomira Borkowskiego. Całkowity koszt inwestycji to prawie 9 milionów złotych.

Zobacz też:

Duńczycy budują, a nasi sąsiedzi już ją mają: niezwykła ścieżka pośród koron drzew [ZDJĘCIA]

Puszcza Białowieska jest zagrożona. Stworzono więc... jej cyfrową kopię

Więcej o: