Niezwykła plaża w Meksyku. Dostaniesz się na nią tylko w jeden sposób

Pięknych plaż na całym świecie nie brakuje. Ale jedna, nazywana Plażą Miłości, szczególnie wyróżnia się na tle innych. Aby tam dotrzeć, musisz... przepłynąć podwodny tunel.

Playa del Amor, po polsku nazywana Plażą Miłości, znajduje się na meksykańskich Wyspach Marieta. Nie dość, że należy do grona najpiękniejszych plaż na świecie, to jeszcze może poszczycić się ciekawą historią powstania.

Wyspy, na których się znajduje, są pochodzenia wulkanicznego, ale to działalność meksykańskiego wojska nadała im ostateczny i niezwykły wygląd. Mieścił się tam poligon, na którym na początku XX wieku armia i rząd prowadziły testy materiałów wybuchowych. W wyniku tych niebezpiecznych i destrukcyjnych działań powstało jedno z najbardziej zachwycających miejsc na Ziemi. 

 

Playa del Amor nie bez powodu nosi miano ukrytej, a dotarcie na nią nie jest proste. Przede wszystkim nie można z niej korzystać bez odpowiedniego zezwolenia, ponieważ plaża znajduje się na terenie rezerwatu przyrody. Nie oznacza to jednak, że musicie zrezygnować z odwiedzenia tego niezwykłego miejsca. Niektóre biura podróży organizują wycieczki na Wyspy Marieta.

 

Kiedy już tam dotrzemy, pozostaje jeszcze dostać się na plażę. Jest zupełnie niewidoczna z zewnątrz, więc aby móc cieszyć się jej pięknem, trzeba pokonać podwodny tunel, który łączy plażę z Oceanem Spokojnym. Ponieważ poziom wody jest dość wysoki, można to zrobić tylko nurkując lub płynąc kajakiem. 

 

Niekomfortową podróż rekompensuje nam to, co czeka na nas na miejscu. Kiedy już przepłyniemy przez tunel grozy, naszym oczom ukaże się złocisty piasek i krystalicznie czysta woda. Zadowoleni będą też miłośnicy nurkowania, którzy mogą podziwiać tam podwodne życie.

Zobacz wideo
Więcej o: