Pierwszy raz jedziesz pod namiot? Podpowiemy ci, jak się przygotować

Wybierasz się pod namiot? A może szykuje ci się urlop w przyczepie? Oto krótki przewodnik po tym, co zabrać na kemping, aby wygodnie spać, jeść i odpoczywać.

Wakacje na kempingu to opcja, która przeżywa właśnie drugą "młodość". Taki sposób spędzania urlopu nigdy nie stracił stałych sympatyków, a jednocześnie przybywa mu nowych, spragnionych kontaktu z naturą. Pierwsi przygotowania do "obozowania" mają już w jednym paluszku, drudzy z pewnością zadają sobie pytanie, co i jak spakować.

Spanie

Jeśli jedziesz na kemping z przyczepą lub wynajmujesz ją na miejscu, z przygotowaniem spania nie będziesz miał dużego problemu. Jedyne, co musisz ze sobą przywieźć to śpiwór (ewentualnie pościel) i poduszka. Nieco inaczej sytuacja wygląda, gdy decydujesz się na namiot. Jeśli wybierasz się tylko na weekend, nie ma sensu rozkładać namiotu z kilkoma pomieszczeniami. W zupełności wystarczy ci mały, szybko rozkładalny namiot z małym przedsionkiem lub bez. Zamykany przedsionek staje się kluczowy, gdy wybierasz się na dłuższy wyjazd . Wtedy służy on jako przechowalnia rzeczy, które trzymasz poza sypialnią oraz jako przebieralnia.

Do spania wystarczy karimata, ale jeśli lubisz wygodę - przyda ci się dmuchany materac i pompka (przed zakupem upewnij się, że materac zmieści się do sypialni w namiocie!). Materac na camping powinien być przynajmniej z jednej strony pokryty warstwą materiałową . Inaczej plastik będzie przyklejał się do ciała podczas snu, co nie jest przyjemne, szczególnie przy dużych upałach! Jeśli chodzi o śpiwór, koniecznie wybierz model rozpinany , który możesz przekształcić w kołdrę. Gdy jest gorąco, prawdopodobnie użyjesz go jako prześcieradło i będziesz spać bez przykrycia. W kwestii poduszki - najbardziej praktyczną opcją jest poduszka dmuchana plus poszewka. Zajmuje mało miejsca i możesz zabrać ją również na plażę.

Jedzenie

Jeśli nie zamierzasz jeść codziennie w barach, ale przygotowywać jedzenie na kempingu, z pewnością przyda ci się kilka podstawowych elementów. Najważniejsza jest organizacja miejsca do przygotowywania i spożywania posiłków. Posłuży ci do tego niewielki, rozkładany stół z plastiku lub aluminium, do którego dostawisz turystyczne krzesełka . Jednak na tym kwestia związana z jedzeniem się nie kończy. Trzeba mieć ze sobą grill - tradycyjny lub elektryczny albo kuchenkę turystyczną minimum z dwoma palnikami. Do kuchenki przyda się jeden garnek oraz jedna patelnia. Jeśli kuchenka jest gazowa, pamiętaj, aby zabrać ze sobą butlę.

Czajnik turystyczny to opcja dla tych, którzy lubią pić herbatę lub jeść zupki instant. Oprócz tego, koniecznie zabierz ze sobą plastikowe lub papierowe talerze i sztućce . Elementy, które rzadko przychodzą do głowy, a są niezwykle użyteczne to: pojemnik na wodę z kranu (aby wlać do garnka, czajnika), miska (aby spakować do niej naczynia do umycia), akcesoria do mycia naczyń, lampka (lub żarówka do zawieszenia nad stolikiem).

Odpoczynek

Odpoczynek na kempingu to kluczowa sprawa, w końcu taki jest główny cel podróży! Przygotowując się do wyjazdu, zastanów się: czy posiadasz parasol , aby uchronić się przed słońcem? Jak odgrodzisz dzieciom miejsce do zabawy? Co zrobisz, jeśli na wybrzeżu będzie duży wiatr? Jakie dodatkowe rozrywki przewidujesz na czas urlopu? W takie przedmioty jak parawan , parasol czy budka turystyczna warto zaopatrzyć się już wcześniej. W kurortach kosztują one więcej i nie nadrabiają jakością.

Budka turystyczna jest szczególnie pożyteczna, jeśli masz małe dzieci. Skutecznie ochronisz je przed słońcem na plaży, albo schowasz do niego wszystkie zabawki obok przyczepy lub namiotu. Oprócz tego warto pomyśleć o rozrywce. Wakacyjne dni bez laptopa są niezwykle piękne i długie, a gra w piłkę czy mini-tenisa przy popołudniowym słońcu jest jeszcze przyjemniejsza!

Organizacja

Aby wypocząć na kempingu, niezwykle istotna jest organizacja. Rzeczy, które ułatwiają nam życie w polowych warunkach są proste, ale łatwe do przeoczenia. Oto lista przedmiotów, które na pewno ci się przydadzą:

  • przedłużacz
  • sznurek (np. do rozwieszania prania)
  • żarówka (z wejściem) lub lampka turystyczna
  • szczotka do zamiatania
  • ścierka
  • kosmetyczka do zawieszania
  • konwerter napięcia sieciowego (przy wyjazdach zagranicznych)
  • klapki pod prysznic
  • szlafrok
  • mata do rozłożenia przed namiotem lub przyczepą
Więcej o: