Polacy pokochali "polskie strefy" w zagranicznych kurortach. Gdzie powstały i na jakie atrakcje można liczyć?

Polskie strefy w zagranicznych kurortach okazały się hitem. Pierwsi urlopowicze już dzielą się swoimi doświadczeniami. Zobacz, co najbardziej podobało się naszym rodakom i na jakie atrakcje można liczyć na polskich wakacjach w Grecji i Chorwacji.

Choć pomysł organizacji "polskich stref" w zagranicznych kurortach u wielu wywołuje mieszane uczucia, pierwsze relacje urlopowiczów, którzy skorzystali z tego typu ofert są bardzo pozytywne. Wakacyjne wioski odwiedzili zarówno młodzi, jak i starsi Polacy, których zachęciła przede wszystkim bogata oferta wieczornych rozrywek we wspólnym gronie.

Rainbowtours - polska strefaRainbowtours - polska strefa Źródło: www.r.pl/polska-strefa Źródło: www.r.pl/polska-strefa

Biuro Rainbowtours zdecydowało się na stworzenie stref dedykowanych Polakom nie tylko ze względu na klientów, którzy mają problemy z posługiwaniem się językiem obcym. Głównym wabikiem "polskich" wakacji jest cała gama rozrywek, mających na celu integrację uczestników turnusu i zagospodarowanie im wolnego czasu. 14-dniowy wyjazd zaplanowany jest od A do Z, a każdego dnia odbywają się inne imprezy.

Tuż po przyjeździe, na urlopowiczów czeka wspólny grill i wieczorek zapoznawczy. Już kolejnego dnia organizowany jest konkurs "Jaka to melodia?" z formatem podobnym do tego, który znamy z polskiej telewizji. Kolejną okazją do zabawy jest dyskoteka w rytmach muzyki z lat 80. i 90., na której obowiązuje jednakowy dla wszystkich, biały dress-code. Dzień czwarty to zazwyczaj konkurs "Kocham cię Polsko" z zagadkami dotyczącymi naszego kraju. Ci, którzy lubią śpiewać, na pewno ucieszą się z karaoke, a fani kina będą mogli pooglądać polskie filmy na plaży. W ofercie "polskiej strefy" nie mogło zabraknąć "Familiady", choć organizatorzy przewidzieli też akcenty z innych krajów, na przykład potańcówkę do muzyki latino.

 

Wśród pozytywnych aspektów wakacji w "polskich strefach", uczestnicy wymieniają dobrą integrację oraz liczne rozrywki, dzięki którym wieczorami nie jest nudno. Polakom spodobał się także darmowy popcorn w trakcie seansów filmowych, możliwość bezpłatnego wypożyczania gier planszowych, a także nagrody, które przyznawano po każdym konkursie. Sporym ułatwieniem dla osób nie znających języka angielskiego jest punkt informacyjny, w którym polscy wycieczkowicze mogą dowiedzieć się o najważniejszych atrakcjach turystycznych danego miejsca, a także uzyskać pomoc przy wypożyczaniu samochodu czy znalezieniu smacznej knajpki.

Grecja - plażaGrecja - plaża Źródło: Pixabay Źródło: Pixabay

Aktualnie "polskie strefy" organizowane są w Grecji i Chorwacji, ale firma Rainbowtours już planuje zorganizowanie ich w kolejnych krajach, na przykład w Bułgarii. Jeśli chodzi o Grecję, to na tę chwilę do wyboru jest pięć miejsc: Kokkino Nero i Velika w Grecji kontynentalnej oraz wyspy Kreta, Korfu i Rodos. "Polskie strefy" w Chorwacji znajdują się na Riwierze Kastelańskiej.

Rainbowtours - polska strefaRainbowtours - polska strefa Źródło: www.r.pl/polska-strefa Źródło: www.r.pl/polska-strefa

Więcej o: