"Happy Olo" - to może być najbardziej pogodny film roku. Powstał dokument o Aleksandrze Dobie [ZWIASTUN]

Podczas 14. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Againsty odbędzie się światowa premiera filmu "Happy Olo - pogodna ballada o Olku Dobie". Dzięki swemu wyczynowi nieznany szerzej 67-letni emeryt z Polic stał się światową sensacją.

„Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie” w reżyserii Krzysztofa Pawła Bogocza i Marcina Macuka to dokumentalny film drogi, przedstawiający sylwetkę Aleksandra Doby, który w wieku 67 lat przepłynął samotnie Atlantyk kajakiem napędzanym tylko siłą własnych mięśni.

Ten niezwykły wyczyn uhonorowano wieloma nagrodami, z tytułem Podróżnika Roku magazynu „National Geographic” na czele. Nieznany szerzej emeryt z Polic stał się bohaterem i inspiracją dla rzeszy osób na całym świecie, co sam Aleksander Doba w filmie komentuje z właściwym sobie dystansem. Dokument jest pełen refleksji i anegdot, a przede wszystkim jest swego rodzaju apoteozą optymizmu i dążenia do realizacji marzeń.

Przeczytaj naszą rozmowę z Olkiem Dobą: „Ja byłem na tym kajaku z człowiekiem, którego lubię. Czasem, jak spojrzałem w lusterko, to sobie myślałem: ale sympatyczna gęba!”

14. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się 12 – 21 maja w Warszawie i Wrocławiu, 17-26 maja w Gdyni, 15-21 maja w Bydgoszczy oraz 11-14 maja w Lublinie. Od 19 do 21 maja w 20 miastach w całej Polsce (m.in. w Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Krakowie, Szczecinie, Elblągu, Ełku i Katowicach) będzie można zobaczyć wyselekcjonowane filmy festiwalowe w ramach cyklu Weekend z Millennium Docs Against Gravity Film Festival.

Więcej informacji na stronie festiwalu: docsag.pl/pl/

Więcej o: