Wow! Tulipany w Holandii z lotu ptaka przypominają "pachnące kolorowe dywany" [ZDJĘCIA]

Fotograf Normann Szkop postanowił uchwycić jeden z najważniejszych symboli Holandii (i wiosny) z innej perspektywy. Pola kolorowych tulipanów w rozkwicie na zdjęciach zrobionych z pokładu samolotu wyglądają wręcz surrealistycznie

Żółte, czerwone, pomarańczowe, fioletowe... Co roku na wiosnę w mieście Anna Paulowna na północy Holandii pojawiają się gigantyczne pola pełne tulipanów. To niesamowity widok, ale pomysł Normanna Szkopa, by sfotografować je z pokładu małej Cesny sprawił, że wyglądają wręcz jak grafika komputerowa.

Tulipany w HolandiiTulipany w Holandii Fot. Normann Szkop/photos.bruxelles5.info

Symbol Holandii

Tulipany to tuż obok wiatraków, chodaków i serów jeden z symboli Holandii. Do kraju przybyły w 1592 roku, za sprawą Kluzjusza - botanika i wielbiciela roślin cebulowych, który rozpoczął ich hodowlę w uczelnianym ogrodzie botanicznym w Lejdzie.

W tym niewielkim kraju oficjalnie zarejestrowanych jest ponad 100 tys. gatunków tulipanów, wśród nich tak oryginalne odmiany jak tęczowy tulipan, tulipan czarny czy błękitny. 


Gigantyczne pola tulipanów z lotu ptaka [ZOBACZ ZDJĘCIA] >>

Keukenhof - najpiękniejszy ogród świata

W Holandii znajduje się również jeden z najpiękniejszych kwiatowych ogrodów na świecie - Keukenhof. Każdego roku na wiosnę ogród otwiera swoje bramy, a turyści z całego świata mogą podziwiać najpiękniejsze odmiany tulipanów, żonkili, narcyzów, pachnących hiacyntów i innych kwiatów.

Ogród otwarty jest tylko przez 3 miesiące – od połowy marca, kiedy rośliny zaczynają kwitnąć, do połowy maja, kiedy okres kwitnienia się kończy.

Zdjęcia "pachnących kolorowych dywanów" w mieście Anna Paulowna zostały zrobione w 2011 roku.

POLECAMY: Na mazurskie jeziora wypłyną pasażerskie katamarany! "Alicja" już czeka w porcie [ZDJĘCIA]

Ścieżką rowerową w Nowej Zelandii zachwyca się cały świat. Ale w Polsce też mamy takie cudo

Więcej o: