Podróżujący internauci w liczbach

Z raportu firmy BiznesNet z Wrocławia na 2003 r. wynika, że co czwarty wyjazd wakacyjny kupują w sieci warszawiacy. Na drugim miejscu jest Wrocław (8 proc.). Połowa turystycznych internautów mieszka w małych miastach i miejscowościach.

Kraj

Prawie 30 proc. rezerwacji internetowych dotyczy podróży do Egiptu, w tym aż 22 proc. do Hurghady. Co czwarta osoba wybiera w sieci Grecję, z tego prawie co druga Kretę. Po 10 proc. przypada na Tunezję i Hiszpanię (Wyspy Kanaryjskie).

Czas podróży

Pary podróżują najczęściej siedem dni, pozostali - dwa tygodnie. Tylko 4 proc. wybiera oferty dłuższe lub krótsze, jednak ta liczba z roku na rok rośnie. 7 proc. internautów wykupuje wczasy dla jednej osoby.

Forma płatności

12 proc. klientów płaciło za wakacje kartą kredytową (dwukrotny spadek w porównaniu z 2002 r.). 86 proc. decyduje się na przelew bankowy. Co setna osoba płaci za pośrednictwem banków internetowych.

Hotele

42 proc. - 3-gwiazdkowe, 37 proc. - 4-gwiazdkowe, 15 proc. - 5-gwiazdkowe, 5,5 proc. - 2-gwiazdkowe (co 16.), 0,5 proc. - 1-gwiazdkowe.

Pora roku

Ponad połowa internautów wybiera rezerwacje w miesiącach letnich (rekordowy lipiec - 20 proc.), ponad 15 proc. - wrzesień i październik, a zaledwie - 5 proc. luty i marzec.

Średnia wartość rezerwacji - 4780 zł.

raport Travelplanet.pl na podstawie rezerwacji w latach 2002-03 za pośrednictwem Travelplanet.pl, Wirtualnej Polski oraz serwisów partnerskich

cały raport znajduje się tu.

Więcej o: