Polacy lubią spędzać Wielkanoc poza domem. Gdzie najchętniej wyjeżdżamy?

Coraz częściej święta to dla wielu Polaków okazja do paru dni urlopu i zagranicznego wyjazdu. Nasze preferencje co do wybieranego kierunku nie zmieniają się od lat, wciąż lubimy południe Europy i Wielką Brytanię.

Portal Skyscanner, z pomocą, którego możemy wyszukać najlepszy lot, sprawdził dokąd Polacy wyjadą w trakcie tegorocznych świąt Wielkanocnych.

Południe Europy, Wielka Brytania. Gdzie jeszcze wyjeżdżamy w trakcie świąt?

Większych zaskoczeń nie ma. Tym samym kierunkom, czyli południe Europy oraz Wielka Brytania jesteśmy wierni od lat.

W poszukiwaniu słońca na południu Europy najchętniej wyjeżdżamy do Hiszpanii, Włoch, Portugalii czy Francji.

Wielka Brytania co roku cieszy się ogromną popularnością i zajmuje miejsce na podium, jednak w tym roku odnotowała spadek o prawie 20% rezerwacji lotów.

Chętnie podróżujemy również blisko od domu, wybierając podróż po Polsce.

Nowością wśród kierunków chętnie wybieranych na Wielkanoc jest... Ukraina. To kraj, który zyskuje na popularności. W tym roku odnotował wzrost o 145%!

Wielkanoc w Hiszpanii - Semana SantaWielkanoc w Hiszpanii - Semana Santa fot. Shutterstock

10 najpopularniejszych kierunków na Wielkanoc 2017

Na pierwszym miejscu w rankingu znalazła się Hiszpania. W tym kraju "Semena Santa", czyli Wielki Tydzień przed Wielkanocą obchodzi się bardzo uroczyście. W Madrycie, stolicy Hiszpanii odbywają się procesje, w trakcie, których można usłyszeć seatas, czyli pieśni religijne wywodzące się ze stylu flamenco.

Włochy zajmują 2. miejsce. W trakcie Wielkanocy turystom serwują wiele atrakcji. We Florencji w Niedzielę Wielkanocną odbywa się parada, która upamiętnia wydarzenia z z 1099 roku, kiedy to florencki szlachcic Pazzino de Pazzi, jako pierwszy wspiął się z flagą na mury Jerozolimy i obwieścił wygraną nad niewiernymi. W nagrodę otrzymał kamień z Grobu Pańskiego, który następnie podarował miastu. Co roku największą atrakcją parady jest wybuch wozu wypełnionego fajerwerkami.

Kolejne miejsca w rankingu zajmuje Wielka Brytania (3. miejsce) oraz Niemcy (4. miejsce). Portugalia uplasowała się na 5. miejscu, Francja (6. miejsce), Holandia ( 7. miejsce), Grecja (8.miejsce), Polska zajmuje 9. miejsce.

Ranking zamyka Ukraina. Tu Wielkanoc, czyli prawosławna Pascha, przypada parę tygodniu po naszej wielkanocny, czyli w maju. Tu świąteczne obchody podobnie jak w Polsce związane są ze  jajkami, święceniem pokarmów i śpiewaniem ukraińskich pieśni nie tylko w cerkwiach, ale również na ulicach.

POLECAMY: "Nareszcie! Tak powinno być wszędzie". W Barcelonie rezygnują z wi-fi, chcą, by ludzie ze sobą rozmawiali

Ścieżką rowerową w Nowej Zelandii zachwyca się cały świat. Ale w Polsce też mamy takie cudoWięcej o: