Brzegiem Bałtyku i wzdłuż ujścia Wisły na dwóch kółkach. Na Pomorzu powstanie 670 km nowych tras rowerowych

Na Pomorzu powstaną dwa nowe szlaki rowerowe. Pierwszy z nich poprowadzi wzdłuż Bałtyku, drugi u ujścia Wisły. Rowerzyści na trasach, które ruszą w 2020 roku będą mogli podziwiać m.in. nadmorskie miejscowości na Półwyspie Helskim oraz Żuławy Wiślane.

Nowe trasy rowerowe liczące 670 kilometrów będą biegły wzdłuż popularnych miejsc regionu m.in. Słowińskiego Parku Narodowego, Łeby, Helu, Władysławowa czy Żuław Gdańskich. 

Rowerzyści całą trasę będą mogli pokonać bezpiecznie i komfortowo korzystając z nowo wybudowanych dróg utwardzanych, asfaltowych, z kostki betonowej czy nawierzchni mineralnych oraz z ponad 80 miejsc postojowych.

Dwie nowe Pomorskie Trasy RoweroweDwie nowe Pomorskie Trasy Rowerowe Fot. pomorskie.eu

Nowe szlaki rowerowe na Pomorzu. Jaka trasa?

Brzegiem Bałtyku będzie prowadzić trasa R-10 czyli Międzynarodowa ścieżka Euro Velo 10, która jest częścią europejskiej trasy rowerowej wiodącej przez kraje basenu Morza Bałtyckiego.

Trasa R-10 na Pomorzu rozpoczyna się Ustce, przez Krynicę Morską aż do Kępek na granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Po drodze rowerzyści będą mogli odwiedzić m.in. Półwysep Helski, Sopot czy Mierzeję Wiślaną.

Druga z nowych tras rowerowych u ujścia Wisły, czyli Wiślana Trasa Rowerowa R-9 swój początek będzie miała w Gdańsku, dalej będzie biegła przez Żuławy Wiślane, aż do granicy z województwem kujawsko - pomorskim.

Pierwsi rowerzyści z nowych tras rowerowych na Pomorzu będą mogli skorzystać w 2020 roku.

POLECAMY: Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo: Najdłuższa (i najfajniejsza?) trasa rowerowa w Polsce

Ścieżką rowerową w Nowej Zelandii zachwyca się cały świat. Ale w Polsce też mamy takie cudo

Więcej o: