Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo: Najdłuższa (i najfajniejsza?) trasa rowerowa w Polsce

Szlak rowerowy Green Velo to 2071 kilometrów długości, 5 województw, 5 parków narodowych i mnóstwo atrakcji turystycznych po drodze. To najdłuższa trasa rowerowa w Polsce, a do tego pytanie o nią pojawiło się w "Milionerach". Wypróbuj w tym sezonie.

W jednym z ostatnich odcinków teleturnieju "Millionerzy" uczestnik musiał zmierzyć się z pytaniem o Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo: "Przez jaki Park Narodowy w Polsce nie przebiega jego trasa? Słowiński, Biebrzański, Wigierski czy Białowieski?" Odpowiedź prawidłowa to - Słowiński Park Narodowy.

Zainspirowani tym pytaniem postanowiliśmy przybliżyć wam nieco szlak Green Velo, jedną z najdłuższych i najciekawszych tras rowerowych w Polsce. To dobry moment, sezon właśnie się rozpoczyna!

Najdłuższa trasa rowerowa w Polsce

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo jest najdłuższym szlakiem rowerowym w Polsce, a jego trasa wiedzie przez pięć województw wschodniej Polski: lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie oraz warmińsko-mazurskie, a także przez 5 parków narodowych oraz 16 parków krajobrazowych.

Trasa rozpoczyna się w Elblągu, a kończy w miasteczku Końskie w Górach Świętokrzyskich. Dystans do przejechania na rowerze to 2071 kilometrów.

Przemierzając trasę szlaku, po drodze mamy okazję odwiedzić najciekawsze przyrodniczo, historycznie i kulturowo miejsca oraz zabytki wschodniej Polski, m.in.: roztoczańskie stawy Echo, zamek w Lidzbarku Warmińskim, dawne żydowskie miasteczka Tykocin, Chmielnik i Leżajsk oraz Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy z wąwozami lessowymi czy starówkę w Sandomierzu.

Otwarcie szlaku Green VeloOtwarcie szlaku Green Velo MARCIN ONUFRYJUK

Jesteś ciekawy, jakie atrakcje turystyczne można zobaczyć na trasie Green Velo? [ZOBACZ ZDJĘCIA] >>

Na tym szlaku na pewno się nie zgubisz


Na całej trasie Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo postawiono około 7 tys. znaków drogowych. Przeciętnie są to więc trzy lub cztery znaki na kilometr szlaku - trasa jest świetnie oznakowana i nikt nie ma prawa tu się zgubić.

 

545 miejsc dla rowerzystów

Turyści jadący trasą Green Velo mogą wybrać spośród 545 Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, czyli obiektów noclegowych, gastronomicznych oraz usługowych, w których można odpocząć, zjeść, a następnego dnia wyruszyć w dalszą podróż zielonym szlakiem.

POLECAMY: Wyjątkowe pociągi retro wrócą na jedną z tras kolejowych w Polsce. A w środku - dodatkowe atrakcje [ZDJĘCIA]

Aktywni, "zajarani", zakochani. Poznajcie Zuzię i Andrzeja [TRIP WE DWOJE W GAZETA.PL]

Więcej o: