Polska wśród 50 najszczęśliwszych krajów na świecie. Awansowaliśmy o 11 pozycji

Polacy mogą mieć powody do zadowolenia - awansowaliśmy aż o 11 pozycji w rankingu najszczęśliwszych państw świata. Jednak do pierwszej dziesiątki wciąż sporo nam brakuje.

W tegorocznym raporcie "World Happiness Report" Polska zajęła 46. miejsce. To historyczny awans naszego kraju - aż o 11 pozycji, w porównaniu do ubiegłego roku. Czy to oznacza, że w swoim kraju czujemy się coraz szczęśliwsi?

Jest na to duża szansa, ponieważ powstała z inicjatywy ONZ Sieć Rozwiązań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (SDSN), tworząc ranking najszczęśliwszych państw na świecie, bierze pod uwagę wiele czynników. Znaczenie ma nie tylko PKB na jednego mieszkańca, ale także dostęp do opieki medycznej, relacje rodzinne, bezpieczeństwo zatrudnienia czy przestrzeganie swobód obywatelskich oraz oczekiwana długość życia w zdrowiu.

Polska z 46. lokatą uplasowała się przed Uzbekistanem, Włochami, Rosją, Belize, Japonią czy Litwą.

Wrocław Wrocław  Wrocław stare miasto / wyd. Bosz

Kto znalazł się na podium raportu "World Happiness Report"?

W tym roku w rankingu najszczęśliwszych krajów na świecie uwzględniono 155 państw. Miejsca na podium należą do Norwegii, Danii oraz Islandii. Kolejne miejsca zajmują Szwajcaria, Finlandia, Holandia, Kanada, Nowa Zelandia, Australia. Pierwszą dziesiątkę zamyka Szwecja.

Na samym końcu rankingu znalazły się takie kraje, jak Tanzania, Burundi oraz Republika Środkowoafrykańska. Pełną listę wszystkich 155. najszczęśliwszych państw świata można zobaczyć tu.POLECAMY:
Majówka w Polsce. Wyjazd do tych miejsc możesz zaplanować z dnia na dzień!

W tym kościele można wziąć ślub tylko zimą, a chętni muszą przejść casting [ZDJĘCIA]

Aktywni, "zajarani", zakochani. Poznajcie Zuzię i Andrzeja [TRIP WE DWOJE W GAZETA.PL]

Więcej o: