Polska wśród 50 najszczęśliwszych krajów na świecie. Awansowaliśmy o 11 pozycji

Polacy mogą mieć powody do zadowolenia - awansowaliśmy aż o 11 pozycji w rankingu najszczęśliwszych państw świata. Jednak do pierwszej dziesiątki wciąż sporo nam brakuje.

W tegorocznym raporcie "World Happiness Report" Polska zajęła 46. miejsce. To historyczny awans naszego kraju - aż o 11 pozycji, w porównaniu do ubiegłego roku. Czy to oznacza, że w swoim kraju czujemy się coraz szczęśliwsi?

Jest na to duża szansa, ponieważ powstała z inicjatywy ONZ Sieć Rozwiązań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (SDSN), tworząc ranking najszczęśliwszych państw na świecie, bierze pod uwagę wiele czynników. Znaczenie ma nie tylko PKB na jednego mieszkańca, ale także dostęp do opieki medycznej, relacje rodzinne, bezpieczeństwo zatrudnienia czy przestrzeganie swobód obywatelskich oraz oczekiwana długość życia w zdrowiu.

Polska z 46. lokatą uplasowała się przed Uzbekistanem, Włochami, Rosją, Belize, Japonią czy Litwą.

Wrocław Wrocław  Wrocław stare miasto / wyd. Bosz

Kto znalazł się na podium raportu "World Happiness Report"?

W tym roku w rankingu najszczęśliwszych krajów na świecie uwzględniono 155 państw. Miejsca na podium należą do Norwegii, Danii oraz Islandii. Kolejne miejsca zajmują Szwajcaria, Finlandia, Holandia, Kanada, Nowa Zelandia, Australia. Pierwszą dziesiątkę zamyka Szwecja.

Na samym końcu rankingu znalazły się takie kraje, jak Tanzania, Burundi oraz Republika Środkowoafrykańska. Pełną listę wszystkich 155. najszczęśliwszych państw świata można zobaczyć tu.POLECAMY:
Majówka w Polsce. Wyjazd do tych miejsc możesz zaplanować z dnia na dzień!

W tym kościele można wziąć ślub tylko zimą, a chętni muszą przejść casting [ZDJĘCIA]

Aktywni, "zajarani", zakochani. Poznajcie Zuzię i Andrzeja [TRIP WE DWOJE W GAZETA.PL]

Komentarze (61)
Polska wśród 50 najszczęśliwszych krajów na świecie. Awansowaliśmy o 11 pozycji
Zaloguj się
 • true_believer

  Oceniono 45 razy 15

  Czy to że pierwsza dziesiątka to kraje protestanckie ma znaczenie czy to tylko przypadek? Tylko pytam.

 • jedenzero84

  Oceniono 9 razy 7

  Pracuję w Norwegii od 1 Września ub roku. Moja pierwsza emigracja. Norwedzy mają na wszystko WYJ***NE. Tyle wam powiem a my Polacy, Litwini, Rumuni i Bułgarzy tam ZAP*****LAMY. Ot takie to szczęście :D

 • ojciec_belzebub

  Oceniono 29 razy 7

  Polska jest przecież znana jako kraj malkontentów i zakompleksionych marud. Ale za to lubimy sobie poprawiać samopoczucie w ankietach.
  Najszczęśliwsi w kosmosie? Polacy!
  Najlepsi w łóżku? Ha! Wiadomo, Polacy!
  Czyżby jeszcze najwięksi hipokryci, kabotyni i kłamcy?

 • takito.ataki

  Oceniono 15 razy 5

  Wyżej od Polski znalazł się Meksyk czy Trynidad i Tobago, więc nie ma się czym szczycić. Zastanawia mnie nizsze niż Polski miejsce Włoch, gdyż makaroniarze sąradosnym narodem, chociaż czasem niezadowolonym.

 • calmy

  Oceniono 8 razy 4

  A Bułgaria poprawiła siię o 24 pozycje.

 • rekin.finansjery

  Oceniono 9 razy 3

  Nosz qrva mać! Pozdrawiam, Ryszard Petru.

 • achaszwerosz

  Oceniono 8 razy 2

  Ranking przygotowywany przez urzędasów oderwanych od rzeczywistości, przed nami jest Meksyk (przestępczość level99, poćwiartowane trupy na ulicach raz w tygodniu), Brazylia ( fawele i niewolnictwo), Arabia Saudyjska (?????), LOL, chyba głównym miernikiem jest jednak poziom samozadowolenie rządzących, wtedy tak zgodzę się że podskoczył nam niebotycznie. XD

 • celjab

  Oceniono 1 raz 1

  Wystarczy popatrzyc na twarze ludzi w danym kraju, troche z nimi pomieszkac i pogadac. I juz wiadomo czy wielu jest ¨szczesliwych¨ czy nie. Nie ma co patrzec na sztuczne rankingi. Mozna ewentualnie sprawdzic statystyki samobojstw, procent ludzi bioracych anty-depresanty, uzaleznionych od roznych uzywek, itp.

 • bobdywro

  Oceniono 1 raz 1

  Coś podobnego !! PiS rządzi a ludzie coraz szczęśliwsi . Donald wracaj i sprowadź ich na ziemie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX