Lepiej z nimi nie zadzierać. Pracowników linii lotniczej wyszkolą rosyjscy komandosi

Rosyjskie tanie linie lotnicze Pobeda Airlines w reakcji na ataki agresywnych pasażerów postanowiły zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników. Zafundowały im kurs samoobrony pod okiem rosyjskich komandosów.

W szkoleniu weźmie udział personel pokładowy oraz obsługa naziemna linii Pobeda Airlines. Pracownicy przejdą kurs judo i sambo, a także nauczą się technik samoobrony. Ich instruktorami będą rosyjscy komandosi.

Kursy to efekt rosnącej liczby ataków na pracowników rosyjskich linii lotniczych ze strony agresywnych podróżnych, którzy nie tylko słownie ale też fizycznie ich znieważają. Są zdenerwowani nie tylko z powodu spóźniających się samolotów ale często też nadużywają alkoholu

Pomysł z organizacją szkolenia pod okiem rosyjskich komandosów nie pojawił się od razu. Najpierw linie Pobeda Airlines chciały zatrudnić prywatną agencję ochrony, jednak wtedy ceny biletów lotniczych wzrosłyby o 2 procent.

Rosyjskie linie lotnicze apelują do rządu

Aerofłot największy przewoźnik w Rosji , do którego należą tanie linie Pobeda Airlines chce wprowadzenia bardziej restrykcyjnych przepisów dla agresywnych podróżnych. Domaga się utworzenia rządowej czarnej listy osób z zakazem latania samolotami oraz możliwości skucia jeszcze na pokładzie samolotu najbardziej agresywnych pasażerów.

POLECAMY: Widzieliście Lazurowe Okno na Malcie? Szczęściarze! Słynny most skalny zniknął na zawsze [ZDJĘCIA]

Ścieżką rowerową w Nowej Zelandii zachwyca się cały świat. Ale w Polsce też mamy takie cudo

Więcej o: