Warszawa i Wrocław wyróżnione, ale to lotnisko w Monachium najbardziej kochają pasażerowie. Za co?

Pasażerowie korzystający z serwisu Sleepinginairports.net wybrali najlepsze lotniska w Europie. Port lotniczy w Monachium zajął 1. miejsce. W zestawieniu znalazły się także lotniska z Polski - Warszawy i Wrocławia.

Ranking najlepszych lotnisk roku 2016 w Europie powstał na podstawie głosowania pasażerów korzystających z serwisu Sleepinginairports.net.

Podróżni oceniali europejskie lotniska, biorąc pod uwagę przede wszystkim komfort pasażerów, w tym strefę odpoczynku, jakość obsługi, czystość, bezpieczeństwo oraz ofertę gastronomiczną portu.

Odprawa na lotnisku przed lotem nie jest skomplikowana, choć może być stresująca za pierwszym razemOdprawa na lotnisku przed lotem nie jest skomplikowana, choć może być stresująca za pierwszym razem fot. Shutterstock

Już drugi rok z rzędu pasażerowie uznali międzynarodowe lotnisko im. Franza Josefa Straußa w Monachium za najlepsze w Europie.

Nie sposób się tu zgubić. Układ lotniska sprawia, że łatwo dostać się z bramki do bramki. Jest czysto, bezpiecznie, miła obsługa, a do tego doskonałe jedzenie, darmowa poranna kawa

- tak głosujący w plebiscycie ocenili lotnisko.

Na lotnisku w Monachium można również wybrać się na łyżwy, pograć w minigolfa oraz zakupić lokalne przysmaki na jarmarku odbywającym się w święta.

Międzynarodowe lotnisko im. Franza Josefa Straußa w Monachium - zdjęcia >>>

Lotnisko Chopina w WarszawieLotnisko Chopina w Warszawie ADAM STĘPIEŃ

W zestawieniu 40 najlepszych lotnisk Europy 2016 roku znalazły się dwa z Polski - lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz lotnisko we Wrocławiu.

Warszawski port lotniczy zajął 11. miejsce, wrocławski 23. miejsce.

Jesteśmy ciekawi, które europejskie lotnisko wy uważacie za najlepsze?

POLECAMY: Polacy zachwyceni spaniem w... szufladach. Pomysłowe apartamenty w Wiśle docenione

Ile kosztuje komunikacja miejska na świecie?

Więcej o: