Więcej tu samotnych serc niż zabytków. To miasto jest stolicą singli [ZDJĘCIA]

We Florencji obraz Włochów rodzinnych, posiadających dużą gromadkę dzieci nie istnieje. Florentczycy stali się wygodni. Nie chcą się wiązać i nie chcą obowiązków związanych z założeniem rodziny. Aż 90 tysięcy na 400 tysięcy mieszkańców tego miasta to osoby samotne.

Jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miast we Włoszech właśnie stało się stolicą singli.

Florencja stolicą singli. Zaangażowanie (prawie) niemożliwe

- uważa lokalny włoski dziennik "La Nazione".

Na 400 tysięcy mieszkańców aż 90 tysięcy to osoby samotne, prowadzące jednoosobowe gospodarstwo domowe.

Florentczycy nie chcą związków, rodzin, dzieci, rzadko decydują się na wspólne mieszkanie - wynika z najnowszych danych demograficznych przedstawionych przez urząd miasta we Florencji .

Panorama FlorencjiPanorama Florencji Fot. Shutterstock

W ciągu ostatnich 12 lat liczba małżeństw w tym mieście spadła o 9 procent. Średni wiek mężczyzny biorącego ślub we Florencji wynosi 37 lat, a kobiety prawie 35 lat. W ciągu 25 lat średnia wzrosła o 7 lat.

Florencja. Ponte Vecchio. Wspaniała XV-wieczna budowla na rzece Arno, znana przede wszystkim jako most Złotników. Od początku swego istnienia most był sukcesywnie zabudowywany sklepami i kramami, które cieszą oko do dziś. Florencja. Ponte Vecchio. Wspaniała XV-wieczna budowla na rzece Arno, znana przede wszystkim jako most Złotników. Od początku swego istnienia most był sukcesywnie zabudowywany sklepami i kramami, które cieszą oko do dziś.  Shutterstock

Zobacz więcej zdjęć Florencji >>>

Styl życia mieszkańców Florencji wykorzystali już włoscy producenci żywności wprowadzające porcjowane jedzenie dla jednej osoby, a florenckie biura podróży proponują specjalne oferty wycieczek dla singli. Na rynku nieruchomości również zmiany - buduje się coraz więcej mieszkań o mniejszym metrażu.

POLECAMY: Autostrada "zjadana" przez piasek i morze koloru, jakiego nigdy nie widzieliście. Sfotografował Dubaj, Oman i Australię z lotu ptaka [ZDJĘCIA]

Ile kosztuje komunikacja miejska na świecie?

 

Więcej o: