Dookoła świata bez wychodzenia z domu? Filmik z okazji 12 urodzin Google Maps zabierze Cię w niezwykłą podróż

Wenecja, Paryż, Grenlandia, Nowy Jork czy Rio de Janeiro? Możecie przez chwilę poczuć się jakbyście tam byli. To wszystko możliwe, dzięki filmikowi "Google Maps: Hyperlapse Around the World", który powstał z okazji 12. urodzin Google Maps. Obejrzało go już prawie milion osób.

Trwający prawie 3 minuty filmik to prawdziwa podróż dookoła świata. Z miasta do miasta, z kontynentu na kontynent. Po drodze odwiedzając najważniejsze zabytki na świecie - plac św. Marka w Wenecji, Wielki Kanion w USA, Big Ben w Londynie czy pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro.

Dookoła świata w 2,5 minuty? To możliwe!Dookoła świata w 2,5 minuty? To możliwe! Fot. Screen youtube.com/watch?v=GkhZKaltQu8

Autorem filmiku jest włoski fotograf i podróżnik, Matteo Archondis. Video powstało nad podstawie 3300 zdjęć z Google Maps.

Zawsze chciałem stworzyć coś nowego i eksperymentować z Google Maps i Street View. To jedne z najlepszych wynalazków, które pozwalają nam odkryć miejsca na świecie wprost z naszego komputera, bez konieczności wychodzenia z domu

- wyjaśnia Matteo Archondis w rozmowie z Peta Pixel.  

Filmik dwa tygodnie po opublikowaniu obejrzało prawie milion osób! Wystarczy tylko założyć słuchawki i można ruszać w drogę!

 

Jak Wam się podoba podróż dookoła świata? Znaleźliście miejsce, które chcielibyście odwiedzić?

POLECAMY: Niezwykły projekt polskiej fotografki. Londyn to nie tylko czerwone budki telefoniczne [ZDJĘCIA]

Ile kosztuje komunikacja miejska na świecie?Więcej o: