Zagraniczni turyści polubili Polskę. Z roku na rok przyjeżdża ich do nas coraz więcej

W ubiegłym roku liczba turystów odwiedzających Polskę wzrosła do 6,1 mln osób z 5,7 mln w 2015 r. Najwięcej gości przyjeżdża z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Ukrainy - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wraz z liczbą turystów rośnie również baza noclegowa. Turystom z całego świata odwiedzającym nasz kraj w ubiegłym roku udzielono prawie 15 mln noclegów, rok wcześniej było to 13,8 mln.

Turyści na Starym Mieście w OlsztynieTuryści na Starym Mieście w Olsztynie Fot. Robert Robaszewski / Agencja Wyborcza.pl

Nasi zachodni sąsiedzi nie tylko tłumnie odwiedzają nasz kraj (1,6 mln w 2016 r.), ale również chętnie korzystają z bazy noclegowej. W roku ubiegłym udzielono im 5,4 mln noclegów.

Turyści z Wielkiej Brytanii w zestawieniu GUS znaleźli się na drugim miejscu. Polskę w 2016 roku odwiedziło 443 tys. osób, udzielono im 1,1 mln noclegów.

Turyści na tarasie widokowym w Pałacu Kultury i NaukiTuryści na tarasie widokowym w Pałacu Kultury i Nauki Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl

Trzecie miejsce zajęli Ukraińcy - 334 tys., w naszym kraju nocowali ponad 868 tys. razy.

POLECAMY: Afrykarium we Wrocławiu zoologicznym cudem świata! "Doznania nie do opisania" [ZDJĘCIA]