5 metrów nad ziemią, 2 tysiące rowerów na godzinę. W Chinach powstała najdłuższa na świecie podwieszana ścieżka rowerowa [WIDEO]

W mieście Xiamen w Chinach powstała pierwsza i najdłuższa na świecie podwieszana ścieżka rowerowa. Ośmiokilometrowa trasa przecina sześć węzłów komunikacyjnych w środku miasta. Przejazd taką ścieżką z pewnością robi wrażenie!

Szybko, komfortowo, bezpiecznie, a do tego z niesamowitymi widokami - to atuty najdłuższej na świecie ścieżki rowerowej. Zawieszona nad autostradą łączy dzielnice mieszkalne z biznesowymi w Xiamen.

Czynna w godzinach 6-22.30 ścieżka może pomieścić nawet dwa tysiące rowerów na godzinę, a w razie obciążeń trasę można zamykać odcinkowo. Wieczorem drogę oświetla 30 tysięcy lamp, więc bezpiecznie można z niej korzystać również po zmroku.

 

Na najdłuższą na świecie ścieżkę można dostać się poprzez 11 ramp umieszczonych na stacjach metra i przystankach autobusowych.

Jeśli nie mamy własnego roweru, możemy bez problemu go wypożyczyć w jednej z kilku wypożyczalni na trasie. Konstrukcja samej drogi umożliwia jej łatwą modernizację i rozbudowę w przyszłości.

Co ciekawe, każdego rowerzystę obowiązuje ograniczenie prędkości do 25 km/h, a najwyższy punkt ścieżki rowerowej przebiega pięć metrów nad ziemią.

Najdłuższa na świecie podwieszana ścieżka rowerowaNajdłuższa na świecie podwieszana ścieżka rowerowa Fot. Screen youtube.com/watch?v=o1sxEUEnQ4A

My mamy ochotę wsiąść na rower i pojeździć tą niezwykłą ścieżką. A wam, jak podoba się najdłuższa na świecie podwieszana ścieżka rowerowa?

POLECAMY: Afrykarium we Wrocławiu zoologicznym cudem świata! "Doznania nie do opisania" [ZDJĘCIA]

Więcej o: