5 metrów nad ziemią, 2 tysiące rowerów na godzinę. W Chinach powstała najdłuższa na świecie podwieszana ścieżka rowerowa [WIDEO]

W mieście Xiamen w Chinach powstała pierwsza i najdłuższa na świecie podwieszana ścieżka rowerowa. Ośmiokilometrowa trasa przecina sześć węzłów komunikacyjnych w środku miasta. Przejazd taką ścieżką z pewnością robi wrażenie!

Szybko, komfortowo, bezpiecznie, a do tego z niesamowitymi widokami - to atuty najdłuższej na świecie ścieżki rowerowej. Zawieszona nad autostradą łączy dzielnice mieszkalne z biznesowymi w Xiamen.

Czynna w godzinach 6-22.30 ścieżka może pomieścić nawet dwa tysiące rowerów na godzinę, a w razie obciążeń trasę można zamykać odcinkowo. Wieczorem drogę oświetla 30 tysięcy lamp, więc bezpiecznie można z niej korzystać również po zmroku.

 

Na najdłuższą na świecie ścieżkę można dostać się poprzez 11 ramp umieszczonych na stacjach metra i przystankach autobusowych.

Jeśli nie mamy własnego roweru, możemy bez problemu go wypożyczyć w jednej z kilku wypożyczalni na trasie. Konstrukcja samej drogi umożliwia jej łatwą modernizację i rozbudowę w przyszłości.

Co ciekawe, każdego rowerzystę obowiązuje ograniczenie prędkości do 25 km/h, a najwyższy punkt ścieżki rowerowej przebiega pięć metrów nad ziemią.

Najdłuższa na świecie podwieszana ścieżka rowerowaNajdłuższa na świecie podwieszana ścieżka rowerowa Fot. Screen youtube.com/watch?v=o1sxEUEnQ4A

My mamy ochotę wsiąść na rower i pojeździć tą niezwykłą ścieżką. A wam, jak podoba się najdłuższa na świecie podwieszana ścieżka rowerowa?

POLECAMY: Afrykarium we Wrocławiu zoologicznym cudem świata! "Doznania nie do opisania" [ZDJĘCIA]

Komentarze (41)
5 metrów nad ziemią, 2 tysiące rowerów na godzinę. W Chinach powstała najdłuższa na świecie podwieszana ścieżka rowerowa [WIDEO]
Zaloguj się
 • kunwyscigowy

  Oceniono 45 razy 31

  I co z tego??? My właśnie kończymy budowę świątyni opatrzność którą widać z połowy Warszawy!!! Amen!

 • ezo-mir

  Oceniono 39 razy 21

  No patrzcie, a te głupki w Paryżu, Londynie, Berlinie, zamiast robić w mieście takie piękne autostrady jak pokazane na filmiku pod tą kładką, sześć węzłów komunikacyjnych i potem dla rowerzystów wielką kładkę z rampami, to wpuszczają rowery na jezdnie na pasy rowerowe, na które można wjechać spod domu pod pracę, uczelnię, czy inne miejsce docelowe. No głupki w tej Europie, Chiny pokazują jak się wydaje pieniądze na miasto dla samochodów, a potem na kładki dla rowerów. Chiny to jednak potęga...

 • uthark

  Oceniono 24 razy 16

  "Co ciekawe, każdego rowerzystę obowiązuje ograniczenie prędkości do 25 km/h"

  Standardowo komunikacyjnie jeździ się w granicach 15-20km/h, więc takie ograniczenie nie jest problemem.

  "Czynna w godzinach 6-22.30"

  Ciekawe, dlaczego nie przez całą dobę.

  Ciekawi mnie też, ilu będzie tam rowerzystów. Chiny przesiadają się z rowerów do samochodów.

 • kato-rznik

  Oceniono 23 razy 11

  A ile postawiono tam figur współczesnego Złotego Cielca - obrońcy pedofili?
  Ile pomników Legolasa o wielkości przynajmniej takiej jak pewien pomnik w Świebodzinie?

 • slav_

  Oceniono 12 razy 10

  Parzę i patrzę i nijak nie mogę się dopatrzeć pod czym podwieszona jest ta ścieżka rowerowa...

 • grma

  Oceniono 4 razy 4

  Jakiś konkurs macie na najbardziej nieskładne artykuły w redakcji? Next wczoraj ożenił tematy modernizacji Szczecin-Świnoujście z przekopem Mierzei Wiślanej. Tutaj mamy najpierw "pierwsza i najdłuższa na świecie podwieszana". Jak pierwsza to i najdłuższa. Później jest nazywana najdłuższą ścieżką na świecie. Ciekawe co na to chociażby jeden z najbardziej znanych fragmentów eurovelo, czyli Pasawa - Wiedeń. Jak ktoś się przyczepi, że te kilkaset kilometrów składa się z wielu dróg rowerowych - większość z nich przekracza 8 kilometrów. To może najdłuższa bezkolizyjna? Niezbyt, fragment bezkolizyjny Loebau-Kirschau ma blisko 30 kilometrów. To może wrócimy do podwieszanej? Według ilustracji podwieszana to ona nie jest. Jest prawdopodobnie cały czas "na słupach", czyli prawdopodobnie mamy do czynienia z najdłuższym wiaduktem rowerowym na świecie.

 • pxyz

  Oceniono 4 razy 4

  podwieszana? a pod co ona jest podwieszona? pod nieboskłon?

 • luksub

  Oceniono 7 razy -1

  Pedalarze wypad do Chin albo do Korei Północnej to są wasze wyśnione kraje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX