Udało jej się! Pierwsza kobieta w historii, która zwiedziła cały świat. Kilka razy wyrabiała paszporty [ZDJĘCIA]

Cassandra De Pecol to oficjalnie pierwsza kobieta w historii, która zwiedziła wszystkie kraje świata. Jakby tego było mało, podróżując, pobiła rekord szybkości - udało jej się tego dokonać w zaledwie półtora roku. I to w wieku zaledwie 27 lat.

18 miesięcy i 26 dni - dokładnie tyle zajęło 27-latce z amerykańskiego Connecticut odwiedzenie 193 niepodległych państw oraz Kosowa, Tajwanu i Palestyny. Zabójcze tempo, jakie sobie narzuciła, okazało się rekordowe - dotąd żadnej kobiecie na świecie nie udało się tego dokonać.

Zobacz zdjęcia z podróży dookoła świata >>>

Paszporty pełne po brzegi

O jej projekcie, który został nazwany Expedition196, informowaliśmy, kiedy do finiszu Cassandrze zostało zaledwie kilkanaście państw CZYTAJ WIĘCEJ >>>  

Teraz wiadomo już, że jej się udało. I to mimo że musiała wracać w tym czasie do USA co najmniej kilka razy, żeby wyrabiać nowe paszporty, bo w starych nie mieściły się już pieczątki i wizy.

W trakcie podróży Cassandra musiała wyrabiać nowe paszporty, bo w starych nie mieściły się pieczątki i wizyW trakcie podróży Cassandra musiała wyrabiać nowe paszporty, bo w starych nie mieściły się pieczątki i wizy fot. instagram.com/expedition_196/

800 tys. złotych za podróż życia

Odwiedzając kolejne kraje, 27-latka korzystała z pomocy sponsorów i uprzejmości hoteli, które udostępniały jej noclegi za darmo. Inaczej nie udałoby się jej opłacić wszystkich podróży, które w sumie kosztowały 198 tys. dolarów (792 tys. złotych).

Misja

Cała ekspedycja, oprócz chęci poznania innych kultur i pobicia rekordu, miała też inny, szczytny cel. Amerykanka odwiedzała kolejne państwa w imieniu międzynarodowego instytutu promującego pokój i walkę z biedą na świecie przez podróże. 

Zobacz zdjęcia z podróży dookoła świata >>>

Zdjęcie Cassandry z podróży do TurkmenistanuZdjęcie Cassandry z podróży do Turkmenistanu fot. instagram.com/expedition_196/

Ambitne plany na przyszłość

Wyczyn Amerykanki, która zakończyła swoją podróż 2 lutego, czeka na oficjalne potwierdzenie i już wkrótce ma trafić do "Księgi rekordów Guinnessa". Oprócz tego na swoim instagramowym profilu podróżniczka poinformowała o swoim następnym celu: Antarktydzie. Dodatkowo od czerwca zacznie też prowadzić kursy dla osób chcących dowiedzieć się, jak zdobyć fundusze na wymarzoną podróż.

Zobacz także:

30-letnia podróżniczka nurkowała wspólnie z gigantyczną mantą. Zachwycające ujęcia [WIDEO]

Turyści z całego świata, a media z nimi. Wszyscy zachwycają się małą wsią w Małopolsce [ZDJĘCIA]

Miłość zdrowa czy toksyczna? Sprawdź! Oto 6 najważniejszych różnic

Więcej o: