Udało jej się! Pierwsza kobieta w historii, która zwiedziła cały świat. Kilka razy wyrabiała paszporty [ZDJĘCIA]

Cassandra De Pecol to oficjalnie pierwsza kobieta w historii, która zwiedziła wszystkie kraje świata. Jakby tego było mało, podróżując, pobiła rekord szybkości - udało jej się tego dokonać w zaledwie półtora roku. I to w wieku zaledwie 27 lat.

18 miesięcy i 26 dni - dokładnie tyle zajęło 27-latce z amerykańskiego Connecticut odwiedzenie 193 niepodległych państw oraz Kosowa, Tajwanu i Palestyny. Zabójcze tempo, jakie sobie narzuciła, okazało się rekordowe - dotąd żadnej kobiecie na świecie nie udało się tego dokonać.

Zobacz zdjęcia z podróży dookoła świata >>>

Paszporty pełne po brzegi

O jej projekcie, który został nazwany Expedition196, informowaliśmy, kiedy do finiszu Cassandrze zostało zaledwie kilkanaście państw CZYTAJ WIĘCEJ >>>  

Teraz wiadomo już, że jej się udało. I to mimo że musiała wracać w tym czasie do USA co najmniej kilka razy, żeby wyrabiać nowe paszporty, bo w starych nie mieściły się już pieczątki i wizy.

W trakcie podróży Cassandra musiała wyrabiać nowe paszporty, bo w starych nie mieściły się pieczątki i wizyW trakcie podróży Cassandra musiała wyrabiać nowe paszporty, bo w starych nie mieściły się pieczątki i wizy fot. instagram.com/expedition_196/

800 tys. złotych za podróż życia

Odwiedzając kolejne kraje, 27-latka korzystała z pomocy sponsorów i uprzejmości hoteli, które udostępniały jej noclegi za darmo. Inaczej nie udałoby się jej opłacić wszystkich podróży, które w sumie kosztowały 198 tys. dolarów (792 tys. złotych).

Misja

Cała ekspedycja, oprócz chęci poznania innych kultur i pobicia rekordu, miała też inny, szczytny cel. Amerykanka odwiedzała kolejne państwa w imieniu międzynarodowego instytutu promującego pokój i walkę z biedą na świecie przez podróże

Zobacz zdjęcia z podróży dookoła świata >>>

Zdjęcie Cassandry z podróży do TurkmenistanuZdjęcie Cassandry z podróży do Turkmenistanu fot. instagram.com/expedition_196/

Ambitne plany na przyszłość

Wyczyn Amerykanki, która zakończyła swoją podróż 2 lutego, czeka na oficjalne potwierdzenie i już wkrótce ma trafić do "Księgi rekordów Guinnessa". Oprócz tego na swoim instagramowym profilu podróżniczka poinformowała o swoim następnym celu: Antarktydzie. Dodatkowo od czerwca zacznie też prowadzić kursy dla osób chcących dowiedzieć się, jak zdobyć fundusze na wymarzoną podróż.

Zobacz także:

30-letnia podróżniczka nurkowała wspólnie z gigantyczną mantą. Zachwycające ujęcia [WIDEO]

Turyści z całego świata, a media z nimi. Wszyscy zachwycają się małą wsią w Małopolsce [ZDJĘCIA]

Miłość zdrowa czy toksyczna? Sprawdź! Oto 6 najważniejszych różnic

Komentarze (32)
Udało jej się! Pierwsza kobieta w historii, która zwiedziła cały świat. Kilka razy wyrabiała paszporty [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • calber

  Oceniono 63 razy 57

  Prawie 200 krajów w ciągu 18-tu miesięcy to zaliczenie, a nie zwiedzenie.

 • mietekkowalski

  Oceniono 38 razy 36

  Jeżeli ona zwiedzala, to Marianna Rokita nie dymala się z 759 facetami, tylko rozkochiwala ich w sobie:)

 • dziadekjam

  Oceniono 39 razy 35

  " Amerykanka odwiedzała kolejne państwa w imieniu międzynarodowego instytutu promującego pokój i walkę z biedą na świecie przez podróże."
  ==========================================================================
  W świetle nformacji, że podróże kosztowały "198 tys. dolarów", to jest to faktycznie fajny sposób walki z biedą...

 • puch4cz

  Oceniono 23 razy 17

  buahahaha odwiedzila OK ale nie ZWIEDZILA

  na koszt panstw odwiedzanych

  troche to zalosne, ale takie mamy czasy teraz

 • e50504

  Oceniono 18 razy 16

  Kompletnie bez sensu, a przy okazji niewykonalne bez grubego sponsoringu. Nic specjalnego.

 • 2.joana

  Oceniono 16 razy 16

  "Jeśli dziś wtorek, to jesteśmy w Belgii"; chyba nie "zwiedziła", tylko "zaliczyła", kolejny rekord (?)

 • Robert Ab

  Oceniono 22 razy 12

  Bez sensu. I coś przy okazji zobaczyła, nauczyła się o tych krajach? Czy tylko przyczyniła się do wzmocnienia efektu cieplarnianego?

 • przyczynek

  Oceniono 10 razy 10

  SZCZYTNY CEL! Amerykanka odwiedzała kolejne państwa w imieniu międzynarodowego instytutu promującego pokój i walkę z biedą na świecie PRZEZ PODRÓŻE.
  Jak to działa? Ilu biednym udzielono pomocy bo Pani przemknęła przez ich kraj? A sponsorzy, którzy wsparli ją finansowo, wsparli też biednych finansowo? Dlaczego nikt wprost nie powie, że to jest wycieranie sobie gęby biednymi, niby, żeby im pomóc a tak naprawdę korzysta się tylko dla siebie i kasa, która mogłaby iść na pomoc biednym idzie na podróże. High life.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX