Afrykarium we Wrocławiu zoologicznym cudem świata! "Doznania nie do opisania" [ZDJĘCIA]

"Świetne miejsca dla dorosłych i dzieci!", "Duma Wrocławia" - tak o afrykarium w zoo we Wrocławiu mówią turyści z całego świata. Właśnie zostało uznane ze jeden z siedmiu nowych zoologicznych cudów świata.

Portal zoomoments.com zajmujący się tematyką ogrodów zoologicznych na świecie oraz zwierząt w nich żyjących opublikował zestawienie "Siedmiu nowych zoologicznych cudów świata". Na czwartym miejscu wśród zagranicznych ogrodów zoologicznych znalazło się... afrykarium we Wrocławiu!

Pierwsze trzy miejsca zajęły ogrody zoologiczne w USA: Giants of the Savanna w Dallas, African Grasslands (część zoo w Omaha) i Conrad Prebys Africa Rocks w San Diego. Piąte, szóste i siódme miejsce przypadły kolejno: Kaeng Krachan Elephant House w Zurychu, Yukon Bay w Hanoverze i Gondwanaland w Lipsku.

Twórcy zestawienia uznali stworzenie wrocławskiego afrykarium poświęconego faunie Afryki za innowacyjny i odważny pomysł. Doceniono również architekturę i rozwiązania technologiczne obiektu.

Wizytówka Wrocławia

Afrykarium we Wrocławiu, które powstało w październiku 2014 roku, w ciągu czterech miesięcy od otwarcia odwiedziło pół miliona osób. Przed wybudowaniem afrykarium wrocławskie zoo odwiedzało średnio rocznie ok. 600 tys. osób.

To pierwszy tego typu obiekt w Polsce, więc nie dziwi, że jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Dolnego Śląska.

Fantastyczne miejsce dla osób w każdym wieku. Bywamy praktycznie co miesiąc i nadal jesteśmy pod wrażeniem
Duma Wrocławia!
Świetne miejsce dla małych i dużych!
Miejsce godne polecenia, fajnie zaprojektowane. Wykonanie i utrzymanie na wysokim poziomie, a doznania wizualne nie do opisania

- komentują po wizycie w afrykarium turyści z całego świata.

Wrocławskie afrykarium w całości poświęcone jest jednemu kontynentowi - Afryce. Prezentuje różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Z bliska można podziwiać ponad 60 gatunków pięknych kolorowych ryb, lądowe żółwie pustynne, hipopotamy nilowe, krokodyle i manaty.

Afrykarium dołączyło do top miejsc, które mamy zamiar odwiedzić w te wakacje. A wy, odwiedziliście już wrocławskie afrykarium?

POLECAMY: Turyści z całego świata, a media z nimi. Wszyscy zachwycają się małą wsią w Małopolsce [ZDJĘCIA]

Więcej o: