Afrykarium we Wrocławiu zoologicznym cudem świata! "Doznania nie do opisania" [ZDJĘCIA]

"Świetne miejsca dla dorosłych i dzieci!", "Duma Wrocławia" - tak o afrykarium w zoo we Wrocławiu mówią turyści z całego świata. Właśnie zostało uznane ze jeden z siedmiu nowych zoologicznych cudów świata.

Portal zoomoments.com zajmujący się tematyką ogrodów zoologicznych na świecie oraz zwierząt w nich żyjących opublikował zestawienie "Siedmiu nowych zoologicznych cudów świata". Na czwartym miejscu wśród zagranicznych ogrodów zoologicznych znalazło się... afrykarium we Wrocławiu!

Pierwsze trzy miejsca zajęły ogrody zoologiczne w USA: Giants of the Savanna w Dallas, African Grasslands (część zoo w Omaha) i Conrad Prebys Africa Rocks w San Diego. Piąte, szóste i siódme miejsce przypadły kolejno: Kaeng Krachan Elephant House w Zurychu, Yukon Bay w Hanoverze i Gondwanaland w Lipsku.

Twórcy zestawienia uznali stworzenie wrocławskiego afrykarium poświęconego faunie Afryki za innowacyjny i odważny pomysł. Doceniono również architekturę i rozwiązania technologiczne obiektu.

Wizytówka Wrocławia

Afrykarium we Wrocławiu, które powstało w październiku 2014 roku, w ciągu czterech miesięcy od otwarcia odwiedziło pół miliona osób. Przed wybudowaniem afrykarium wrocławskie zoo odwiedzało średnio rocznie ok. 600 tys. osób.

To pierwszy tego typu obiekt w Polsce, więc nie dziwi, że jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Dolnego Śląska.

Fantastyczne miejsce dla osób w każdym wieku. Bywamy praktycznie co miesiąc i nadal jesteśmy pod wrażeniem
Duma Wrocławia!
Świetne miejsce dla małych i dużych!
Miejsce godne polecenia, fajnie zaprojektowane. Wykonanie i utrzymanie na wysokim poziomie, a doznania wizualne nie do opisania

- komentują po wizycie w afrykarium turyści z całego świata.

Wrocławskie afrykarium w całości poświęcone jest jednemu kontynentowi - Afryce. Prezentuje różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Z bliska można podziwiać ponad 60 gatunków pięknych kolorowych ryb, lądowe żółwie pustynne, hipopotamy nilowe, krokodyle i manaty.

Afrykarium dołączyło do top miejsc, które mamy zamiar odwiedzić w te wakacje. A wy, odwiedziliście już wrocławskie afrykarium?

POLECAMY: Turyści z całego świata, a media z nimi. Wszyscy zachwycają się małą wsią w Małopolsce [ZDJĘCIA]

Komentarze (67)
Afrykarium we Wrocławiu zoologicznym cudem świata! "Doznania nie do opisania" [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • Czupakabros

  Oceniono 64 razy 56

  Byłem widziałem i się nie zgadzam. Polecam poniedziałki. Gdy całe tabuny z wózkami ryją się między ludźmi (poniedziałek to rodzinne - tanie - bilety-otaz drące mordy bachory gratis). Przy akwariach wisi kartka "nie używać lamp błyskowych" a tępe bydło wali ile wlezie. Z glośników mówią żeby nie robić z fleszem a idiotka stoi i trzaska focie. Na zwrócenie uwagi udała głupią że nie wiedziała że ma lampę błyskową. Typowe polskie tępe bydło. Ludzie włażą na wszystko nie dbając o to czy zniszczą. Z motylarni dzieci wychodzą z motylami a głupi rodzice cieszą ryja i idą dalej. Buractwo.

 • piotr_milke

  Oceniono 67 razy 55

  Afrykarium jest bardzo fajne - żeby nie było. Ale nazywanie zoomoments portalem i robienie z tego jakiegoś wielkiego halo na miarę pierwszej strony NY Times to jakiś żart. Stronę odwiedza UWAGA 20-30 osób dziennie, to co najwyżej blog na darmowym szablonie joomla. Na Fb mają 388 fanów. Od lipca 2014 roku opublikowano tam około 75 tekstów które czyta po 200-300 osób.

 • proboszcz-bezrobotny

  Oceniono 55 razy 39

  A z jakiego paragrafu te zwierząta tam siedzą?

 • kuvidar

  Oceniono 56 razy 38

  Zmienią nazwę na "Narodowe Afrykarium", zmienią dyrektora na jakiegoś pisowskiego pachołka i zostanie tam sama brudna woda - dobra zmiana, dobra zmiana.

 • anka.pano

  Oceniono 33 razy 27

  Oby tylko kurdupel i jego klika nie dowiedzieli się bo jak pojadą do Wrocławia to zostawia smród...

 • kanonik-dzielnicowy

  Oceniono 35 razy 27

  bo to wszystko wina tuska i zasługa jarka za tę kasę od zbrodniczej i zd-radzieckiej Brukseli czyli z Tel Aviv...szalom!

 • ateistaoddziecka

  Oceniono 29 razy 13

  Czy ktoś wie, czy tam kiedyś można się pojawić żeby nie było tyle rozwrzeszczanej tłuszczy?

 • sebol19731

  Oceniono 27 razy 9

  Wrocław Poznań, Warszawa....później długo długo nic a na szarym końcu Katowice ,Szczecin........tak to jest jak miastami rządzi dobra zmiana lub koalicja z sld...szok

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX