Jak nie wsiadać na wyciąg? Stacja narciarska pokazała nagranie z kamer monitoringu [WIDEO]

Stacja narciarska "Czarny Groń" opublikowała "Nieporadnik", czyli film o tym, jak nie korzystać z wyciągu. To niełatwa sprawa nawet dla doświadczonych narciarzy. "Co za wstyd" - komentują nagranie narciarze.

Film "Nieporadnik korzystania z wyciągu narciarskiego" opublikowała na swoim profilu na Facebooku stacja narciarska "Czarny Groń" w Beskidzie Małym. Już parę godzin po opublikowaniu nagranie pokazujące, jak nie należy korzystać z wyciągu, okazało się hitem.

"Nieporadnik" wyświetlono już ponad 600 tysięcy razy, a pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy osób nie tylko z Polski, ale również Niemiec, Czech czy Słowacji:

Pani wsiadająca przodem na krzesełko wygrywa!
Faktycznie tak bywa, a pomysły ludzi nie znają granic
Co za wstyd!

Ferie w Polsce? Pięć najlepszych miejsc [PRZEGLĄD]

Ktoś inny dodaje:

Mam nadzieję, że ja się na taki filmik nie załapię

Komentujący oznaczają również swoich znajomych:

Marcin, zobacz, prawie jak Ty!
Marta, tak nie możemy robić

<b>Szwajcaria Bałtowska </b> Utarło się, że Szwajcaria Bałtowska jest najlepszym ośrodkiem narciarskim na mapie województwa świętokrzyskiego. Narciarze mają tu do wyboru aż sześć tras o łącznej długości ponad 2,5 km. Dodatkowo działa tam czteroosobowa kolejka linowo - krzesełkowa, która może przewieźć około 2,4 tys. osób w ciągu godziny. Za to dwa wyciągi orczykowe są w stanie obsłużyć 1,5 tys. osób na godzinę. Działa tu też szkółka narciarska - wyposażona w dwa wyciągi, każdy o długości 100 m. Co więcej, dwa lata temu na terenie Szwajcarii Bałtowskiej otwarto snowpark. Nie ma co się martwić o śnieg. Stoki są sztucznie naśnieżane i odwadniane, a także ratrakowane. Oświetlenie pozwala na zjazdy ze stoków do późnych godzin nocnych. Szwajcaria Bałtowska Utarło się, że Szwajcaria Bałtowska jest najlepszym ośrodkiem narciarskim na mapie województwa świętokrzyskiego. Narciarze mają tu do wyboru aż sześć tras o łącznej długości ponad 2,5 km. Dodatkowo działa tam czteroosobowa kolejka linowo - krzesełkowa, która może przewieźć około 2,4 tys. osób w ciągu godziny. Za to dwa wyciągi orczykowe są w stanie obsłużyć 1,5 tys. osób na godzinę. Działa tu też szkółka narciarska - wyposażona w dwa wyciągi, każdy o długości 100 m. Co więcej, dwa lata temu na terenie Szwajcarii Bałtowskiej otwarto snowpark. Nie ma co się martwić o śnieg. Stoki są sztucznie naśnieżane i odwadniane, a także ratrakowane. Oświetlenie pozwala na zjazdy ze stoków do późnych godzin nocnych.  Fot. Paweł Małecki / Agencja Wyborcza.pl

Jak poprawnie wsiadać na wyciąg narciarski?

Oto kilka rad od stacji narciarskiej "Czarny Groń" :

- słuchaj zaleceń obsługi

- nie zabieraj pasażerów na kolana

- po zamknięciu bramki nie wchodź przez nią na siłę

- odpinaj tylną nogę z wiązania snowboardowego

- znajomy przyjedzie kolejnym krzesłem, nie schodź z taśmy

Tych rad należy bezwzględnie przestrzegać dla bezpieczeństwa swojego i innych użytkowników wyciągu.

Jednak, któż z nas nie pamięta własnych początków na stoku. Jak wy wspominacie swój pierwszy przejazd wyciągiem narciarskim?

Zobacz też: Pierwszy raz jedziesz na narty? Zobacz, co warto kupić, a co lepiej wypożyczyć

Więcej o: