Gigantyczne rzeźby na festiwalu śniegu w Sapporo. Do ich budowy zużyto nawet kilkaset ton lodu [ZDJĘCIA]

Twórcom lodowych rzeźb na festiwalu śniegu w Sapporo z pewnością nie brakuje pomysłowości i humoru. W tym roku można podziwiać rzeźby przedstawiające bohaterów sagi Gwiezdne Wojny. To jeden z największych festiwali w Japonii.

Jego początki sięgają 1950 roku, kiedy to kilkoro uczniów w centrum Sapporo postawiło sześć śnieżnych rzeźb. Od tego czasu festiwal nieprzerwanie organizowany jest co roku zimą i zyskał już międzynarodową sławę.  

 

Wysokie nawet na 15 metrów budowle nawiązujące do przeróżnej tematyki - od kreskówek po zabytki, robią ogromne wrażenie na turystach. Co roku festiwal odwiedzany jest tłumnie przez osoby niemal z całego świata.

 

Do ulepienia największych z rzeźb, potrzeba kilkuset pięciotonowych ciężarówek śniegu, który dowożony jest ze strefy przemysłowej leżącej na północ od Sapporo, w zatoce Ishikari.

Co ciekawe na początku działalności festiwalu do pomocy włączyły się Japońskie Siły Samoobrony, które udostępniły swoje koszary jako miejsce do budowli największych festiwalowych rzeźb.

 

 

 

Trzeba przyznać, że rzeźby ze śniegu robią wrażenie.A Wam jak podoba się śnieżny festiwal w Sapporo?

POLECAMY: Największy na świecie śnieżny labirynt w Zakopanem! Do budowy użyto ponad 60 tys. lodowych bloków [ZDJĘCIA]

Więcej o: