Warszawa aż "płonie". Mapa miejsc, których zdjęcia są w tej chwili najczęściej pokazywane w sieci

Im bardziej czerwony kolor na mapie Photo Hotspots, tym więcej nowych fotografii "przypięto? do danej lokalizacji. Mapa jest na bieżąco aktualizowana.

Fotograf i podróżnik Mike Wong stworzył serwis Photo Hotspots, pokazujący na interaktywnej mapie najchętniej fotografowane i udostępniane w sieci miejsca na świecie. W tym celu na mapę Google Maps nałożył dane geolokalizacyjne zdjęć dodawanych w serwisie '500 px', który jest jednym z największych serwisów fotograficznych na świecie.

Wyniki są widoczne czarno (a raczej czerwono) na białym. Im bardziej czerwony kolor na mapie w Photo Hotspots, tym więcej nowych fotografii “przypięto” do danej lokalizacji.

Mapa Europy na stronie Photo HotspotsMapa Europy na stronie Photo Hotspots Fot. Screen z photospots.mwong.ch

Photo Hotspots jest na bieżąco aktualizowany, dzięki czemu można sprawdzać, jakie miejsca na Ziemi są obecnie najchętniej fotografowane. Na pasku na dole ekranu wyświetlają się zdjęcia wykonane na obserwowanym obszarze - jeśli klikniemy na któreś z nich, ukaże nam się dokładnie miejsce, w którym zostało zrobione.

Patrząc na mapę Photo Hospots, widać, że Europa to najczęściej fotografowany kontynent świata, który dosłownie "płonie" na czerwono wśród reszty miejsc. Gorących fotograficznych punktów jest więcej, ale prawie nigdzie nie ma aż takiego ich natężenia (obserwujcie, to się może zmienić).

Najwięcej fotografii w Europie wykonano m.in. w Berlinie, Paryżu, Lizbonie, Rzymie, Pradze i... Warszawie. Pozostałe czerwone punkty na mapie świata to m.in. Izrael, Dubaj, Wyspy Kanaryjskie, Stambuł czy Bangkok. [ZOBACZ GALERIĘ FOTOGRAFICZNYCH HOTSPOTÓW >>]

POLECAMY: Polacy jednak lubią wypoczywać wśród swoich. "Polskie strefy" turystycznym hitem

 

Więcej o: