Polacy jednak lubią wypoczywać wśród swoich. "Polskie strefy" turystycznym hitem

Pomysł utworzenia "Polskich stref" w Grecji i Chorwacji dla turystów z Polski, napędził sprzedaż tegorocznych wyjazdów zagranicznych. Pomysłodawca - biuro podróży Rainbow planuje już kolejne kierunki objęte tą strefą.

"Polskie Strefy" w hotelach w Grecji i Chorwacji były pomysłem biura podróży Rainbow, które chciało w ten sposób zachęcić do zagranicznych wyjazdów tych Polaków, którzy obawiają się bariery językowej. 

Pomysłem dość kontrowersyjnym - w naszym sondażu, aż 77 proc. czytelników odpowiedziało, że "zdecydowanie nie" popierają takiego rozwiązania. Ale w praktyce strefy są sukcesem i biuro włączyło projekt do swojej oferty na 2017 rok.

Strefy okazały się bowiem strzałem w dziesiątkę. Biuro podróży poinformowało, że sprzedało już ponad 72,1 tys. wycieczek na okres tzw. wysokiego sezonu wakacyjnego od kwietnia do października. To o 21 tys. więcej sprzedanych wycieczek niż rok temu. Niebagatelny wpływ na wynik mają właśnie Polskie Strefy.

To jedyna oferowana w Polsce idea wakacyjnej wioski, która dzięki szerokiemu wachlarzowi atrakcji, zabaw, gier, konkursów i imprez tematycznych znakomicie integruje, pozwala na zawarcie nowych, wakacyjnych znajomości oraz na spędzenie czasu w doskonałej, pełnej swobody atmosferze

- informuje Rainbow.

Najlepiej sprzedają się wycieczki do Grecji. Pierwsi turyści na wypoczynek w "Polskich Strefach"  wyjadą już 26 kwietnia na Riwierę Olimpijska, Kokkino Nero.

Pozostałe wycieczki w "Polskich Strefach":

Riwiera Olimpijska, Velika 26.04 - 04.10.2017
Kreta, Summer Beach 26.04 – 17.10.2017
Korfu, Sunny Garden 20.05 – 29.09.2017
Rodos, Tsampika 24.04 - 22.10.2017
Chorwacja, Slatine 25.05 –08.09.2017

Polska Strefa urządzona pilotażowo w Kokkino Nero w GrecjiPolska Strefa urządzona pilotażowo w Kokkino Nero w Grecji źródło: materiały prasowe Biuro podróży Rainbow

W specjalnych "Polskich Strefach" turyści z Polski będą mogli bez problemów porozumieć się w języku ojczystym - wykupić wycieczkę, wypożyczyć samochód lub skuter, a także dowiedzieć się, co warto zwiedzić w okolicy.

O tym jakie jeszcze atrakcje czekają na Polaków w "Polskich Strefach" przeczytacie tutaj.

POLECAMY: Nie lubisz środkowych siedzeń w samolocie? Ta technologia ma sprawić, że będą najwygodniejsze

 

Polskie Strefy w zagranicznych ośrodkach to dobry pomysł?
Więcej o: