Polacy jednak lubią wypoczywać wśród swoich. "Polskie strefy" turystycznym hitem

Pomysł utworzenia "Polskich stref" w Grecji i Chorwacji dla turystów z Polski, napędził sprzedaż tegorocznych wyjazdów zagranicznych. Pomysłodawca - biuro podróży Rainbow planuje już kolejne kierunki objęte tą strefą.

"Polskie Strefy" w hotelach w Grecji i Chorwacji były pomysłem biura podróży Rainbow, które chciało w ten sposób zachęcić do zagranicznych wyjazdów tych Polaków, którzy obawiają się bariery językowej. 

Pomysłem dość kontrowersyjnym - w naszym sondażu, aż 77 proc. czytelników odpowiedziało, że "zdecydowanie nie" popierają takiego rozwiązania. Ale w praktyce strefy są sukcesem i biuro włączyło projekt do swojej oferty na 2017 rok.

Strefy okazały się bowiem strzałem w dziesiątkę. Biuro podróży poinformowało, że sprzedało już ponad 72,1 tys. wycieczek na okres tzw. wysokiego sezonu wakacyjnego od kwietnia do października. To o 21 tys. więcej sprzedanych wycieczek niż rok temu. Niebagatelny wpływ na wynik mają właśnie Polskie Strefy.

To jedyna oferowana w Polsce idea wakacyjnej wioski, która dzięki szerokiemu wachlarzowi atrakcji, zabaw, gier, konkursów i imprez tematycznych znakomicie integruje, pozwala na zawarcie nowych, wakacyjnych znajomości oraz na spędzenie czasu w doskonałej, pełnej swobody atmosferze

- informuje Rainbow.

Najlepiej sprzedają się wycieczki do Grecji. Pierwsi turyści na wypoczynek w "Polskich Strefach"  wyjadą już 26 kwietnia na Riwierę Olimpijska, Kokkino Nero.

Pozostałe wycieczki w "Polskich Strefach":

Riwiera Olimpijska, Velika 26.04 - 04.10.2017
Kreta, Summer Beach 26.04 – 17.10.2017
Korfu, Sunny Garden 20.05 – 29.09.2017
Rodos, Tsampika 24.04 - 22.10.2017
Chorwacja, Slatine 25.05 –08.09.2017

Polska Strefa urządzona pilotażowo w Kokkino Nero w GrecjiPolska Strefa urządzona pilotażowo w Kokkino Nero w Grecji źródło: materiały prasowe Biuro podróży Rainbow

W specjalnych "Polskich Strefach" turyści z Polski będą mogli bez problemów porozumieć się w języku ojczystym - wykupić wycieczkę, wypożyczyć samochód lub skuter, a także dowiedzieć się, co warto zwiedzić w okolicy.

O tym jakie jeszcze atrakcje czekają na Polaków w "Polskich Strefach" przeczytacie tutaj.

POLECAMY: Nie lubisz środkowych siedzeń w samolocie? Ta technologia ma sprawić, że będą najwygodniejsze

 

Polskie Strefy w zagranicznych ośrodkach to dobry pomysł?
Komentarze (388)
Polacy jednak lubią wypoczywać wśród swoich. "Polskie strefy" turystycznym hitem
Zaloguj się
 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 369 razy 257

  Dobrze wiedzieć, gdzie te strefy buraczane są.
  Osobiście będę się od nich trzymać jak najdalej. Nie po to jadę za granicę, aby na każdym kroku oglądać te same przepite i roszczeniowe mordy.

 • lodzermensz1

  Oceniono 230 razy 176

  No tak.
  Po co poznawać miejscową kulturę, spróbować miejscowej kuchni, otworzyć się na świat i ludzi?
  Lepiej na wakacjach wpierdzielać schabowego z kartoflami i popijać Tyskim. W końcu mamy tu wszystko czego trzeba poza błękitnym morzem i gwarantowanym słońcem. I tylko po to Wolacy jeżdżą za granicę.

 • arwena2010

  Oceniono 183 razy 137

  wsiok lgnie do wsioka.
  Obcy to wróg-mówi nie ponaszemu,jedzenie jakieś dziwne,macha rekami-pewnie terrorysta albo dziwak.
  A tu POLSKA STREFA- jak nad Bałtykiem,tylko flądry nie ma. I tak większośc spędzi te 10 dni nad basenem obgadując tubylców że brudni,prymitywni i że nieuki.A to ich jedzenie świństwo,piwo ohydne,wódka/wino podłe,obsługa -niechybnie Bułgarki chore na Aids
  BO MY POLACY to ho,ho
  Taki kołchozik.
  I co się dziwić że głosują na PIS ?

 • ziggybum

  Oceniono 124 razy 102

  No i nie zapomnijmy o niewątpliwych zaletach dla tubylców - odizolowania od polskiej, patriotycznej, kochającej bliźniego dziczy.

 • klamtusek

  Oceniono 108 razy 84

  I w ten to sposób janusze, łagodzą swój kompleks niższości wobec innych nacji.

 • Paul Paul

  Oceniono 124 razy 80

  Jadą tam wszystkie polskie buraki, powinni jeszcze udostępnić telewizję Trwam, radio Maryja i kapelana dla każdego hotelu oraz odgrodzić teren drutem kolczastym. Buraki mogłyby się w spokoju kisić we własnym sosie.

 • antyqrdupel

  Oceniono 94 razy 72

  niech podają wszystkie terminy i kierunki!!!! będę wiedział gdzie i kiedy nie jechać )))

 • czegotychcesz

  Oceniono 84 razy 62

  Bogu dzięki ! nie będę musiała chyłkiem i poboczami przemykać się po miejscowości wczasowej, aby uniknąć nagabywania i niechcianego towarzystwa chamskich buraków i nie będę musiała się za nich wstydzić przed gospodarzami !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX