Szklana plaża stworzona na wysypisku śmieci. Jak powstała? [ZDJĘCIA]

Dawniej wysypisko pełne góry śmieci - szklanych butelek, kawałków porcelany i kafelków, a dziś plaża, którą odwiedzają turyści z całego świata. Jak powstała niezwykła szklana plaża, którą warto odwiedzić zarówno zimą, jak i latem?

Szklana plaża leżąca nad Zatoką Ussuryjską niedaleko Władywostoku w południowo-wschodniej Rosji to miejsce, które stworzyła natura, naprawiając to, co zniszczył człowiek.

Przez lata plaża była wysypiskiem śmieci, na które przyjeżdżały ciężarówki wypełnione po brzegi rozbitymi szklanymi butelkami, kawałkami porcelany i innymi odpadami z miejscowej fabryki porcelany. Skąd zatem kolorowe kamyki na rosyjskiej plaży?

Niezwykła szklana plaża w RosjiNiezwykła szklana plaża w Rosji Fot. Screen z twitter.com/siberian_times

Przez wiele lat fale Oceanu Spokojnego gładziły i szlifowały składowane w tym miejscu szklane odłamki, aż wreszcie natura stworzyła niezwykłą kompozycję pełną wypolerowanych, pozbawionych ostrych krawędzi szkiełek w kolorach tęczy.

Rosyjska plaża stała się ogromną atrakcją turystyczną. Jest miejscem chętnie odwiedzanym przez ludzi z całego świata. Szklana plaża wygląda pięknie o każdej porze roku.

Szklana plaża w Rosji w zimowej odsłonieSzklana plaża w Rosji w zimowej odsłonie Fot. Screen z twitter.com/siberian_times

Latem kolorowe szkło na czarnym wulkanicznym piasku błyszczy w promieniach słonecznych, zimą pośród białego śniegu kolorowe kamyki widać już z daleka.

Rosyjska szklana plaża nas zachwyciła, a wam, jak się podoba?

POLECAMY:
Podniebny hamak, czyli jak najmłodsi podróżowali ponad 60 lat temu [ZDJĘCIA]

Dokąd jechać na wakacje w 2017 r.? Grecja, Turcja i Hiszpania turystycznymi hitami


Więcej o: